Jeden z najpodarenejších animákov všetkých čias, Slepačí úlet, zaznamenal okolo roku 2000 medzi divákmi nesmierny úspech. Ak sa radíš medzi fanúšikov, určite ťa poteší správa uverejnená portálom Deadline, ktorý informuje o pokračovaní po 20. rokoch.

Netflix na oficiálnom Twitteri uverejnil správu, kde po 20 rokoch presne v deň vydania pôvodného animáku oznamuje pokračovanie. Produkcia pokračovania Slepačí úlet by mala začať už budúci rok.

Pôvodný film je do dnešného dňa považovaný za jeden z najúspešnejších stop-motion filmov všetkých čias. O pokračovaní sa diskutovalo už v roku 2018, kedy na ňom údajne štúdio Aardman pracovalo spoločne so Studiocanal a Pathé.

Pôvodný film z roku 2000 sa sústredil na skupinku sliepok žijúcich na Tweedyho farme. Humor animáku je budovaný skrz konštantnú frustráciu hlavných hrdinov, ktorí sa z farmy snažia utiecť už veľmi dlhú dobu. Rocky s Ginger na čele skupinky utečencov pracujú na komplexnom pláne, ako prekabátiť zabezpečenia majiteľov farmy.

Slepačí úlet sa nebál nepriameho nastavovania zrkadiel bitúnkom, respektíve chovným farmám a disponoval viacerými narážkami na veľkofilmy tej doby.

Prečítaj si tiež
Apple ukázal nový seriálový triumf Foundation. Má ambície byť sci-fi udalosťou roka

Zakladateľ a kreatívny režisér štúdia Aadrman, Peter Lord, sa na margo pokračovania vyjadril: „Máme pocit, že Netflix je ideálny kreatívny partner pri takomto projekte. Veríme, že budeme môcť ponúknuť film, aký si predstavujeme a na akom nám skutočne bude záležať. Fanúšikovia po celom svete, čakajúci na pokračovanie 20 rokov sa môžu tešiť.“

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP