Ešte pred tým, než rebríčky sledovanosti najväčšej streamovacej služby zničí aktuálne štartujúca nová séria Stranger Things, sa Netflix môže pochváliť ďalším úspešným seriálom z vlastnej produkcie. Právnická dráma inšpirovaná známou knižnou predlohou i filmom s Matthew McConaugheym totiž konkurencii nedala najmenšiu šancu a je z nej prekvapivý globálny hit.

Diváci naň nedajú dopustiť

Seriál Lincoln Lawyer na Netflixe štartoval presne pred dvoma týždňami a odvtedy jeho popularita raketovo narastá. Príbeh právnika Michaela Connellyho, ktorý prípady rieši zo svojho auta značky Lincoln, zaujal divácke masy po celom svete a momentálne je jasnou seriálovou jednotkou služby.

Za úvodný týždeň diváci sledovaním novinky podľa What to Watch strávili 108 miliónov hodín, najviac spomedzi všetkých ostatných titulov služby. Lincoln Lawyer je zároveň aktuálne najpopulárnejším seriálom na svete podľa rebríčka IMDB, v ktorom predbehol omnoho zvučnejšie tituly ako Better Call Saul, She-Hulk alebo nedávny hit HBO Max v podobe krimi seriálu Schodisko.

Čítal si už? 
HBO zarobilo na ďalší megahit. Hodnotenia mrazivej novinky podľa skutočnosti búrajú strop

Skvelé čísla aj v hodnoteniach

Na vysokej popularite kriminálnej novinky sa podpísali aj divácke hodnotenia, ktoré sú v prípade Lincoln Lawyer nadštandarde vysoké. Od 11-tisíc používateľov na IMDB seriál získal 7,7/10, podobne je na tom aj na najpopulárnejšom tuzemskom filmovom portáli ČSFD, kde získal hodnotenie 78 %.

Lincoln Lawyer však nemilujú len diváci, ale aj kritici. Forbes o právnickej dráme píše ako o vôbec najlepšom seriáli Netflixu tohto roka. Známy portál seriál opisuje ako perfektný mix drámy, tajomnej kriminálky a komédie, pričom veľká chvála smeruje predovšetkým hlavnej postave, hercovi Manuelovi Garcia-Rulfovi.

Úspech seriálu, ako aj skutočnosť, že tvorcovia majú vďaka knižnej sérii spisovateľa Michaela Connellyho nápady hneď na niekoľko sérií dopredu, Lincoln Lawyer na Netflixe predurčuje na ďalšie pokračovanie, streamovacia služba však zatiaľ druhú sezónu nepotvrdila.

Nie je tajomstvom, že Netflix si kvôli zlým hospodárskym výsledkom svoje projekty momentálne vyberá omnoho opatrnejšie ako v minulosti a nebojí sa zrušiť aj divácky dobre prijaté seriály. V uplynulých týždňoch takto predplatiteľov zaskočilo predovšetkým zrušenie mysterióznej novinky Archive 81.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP