Netflix rozširuje svoje obzory a zakupuje práva na hororovú novelu, pôvodne spísanú a uverejnenú pre komunitu Redditu. Podľa IGN, na snímke pracuje hneď niekoľko producentov, medzi ktorými je aj Scott Glassgold.

Streamovacia spoločnosť učinila jedno z najoriginálnejších rozhodnutí, aké by si ktorákoľvek produkčná spoločnosť len tak nedovolila. Netflix totiž zašiel na Reddit a od Matta Queryho, autora dnes už šesťdielneho príbehu My Wife and I Bought A Ranch, kúpila práva na novelu za milión dolárov. Ide tak o ďalší riskantný úlovok streamovacej služby, budujúcej svoje meno na originálnom obsahu.

Pôvodný príbeh novely internetovej senzácie sa sústredí na vojnového veterána Harryho a jeho ženu Sashu, ktorí si kúpia ranč v Idahu. Pôvodné nadšenie z vynikajúcej kúpy však následne odhaľuje skryté tajomstvá, kedy dvojica zisťuje, že v ich vysnívanom dome prevládajú temné sily. Jedinou možnosťou ochrany pred temnotou je akt presne našpecifikovaného rituálu, ktorý musí milujúca dvojica vykonať.

Príbeh Matta Queryho bol pôvodne zverejnený v sekcii Redditu na stránke r/NoSleep, kde si medzi nadšencami hororových príbehov našiel okamžite zaľúbenie. Špecifikom tohto subredditu sú tak pravidla, kedy napríklad autor príbehu sa aj v komentároch pod príspevkom musí tváriť, že išlo o pravdivú udalosť, ktorú zažil na vlastnej koži. To rovnako platí aj pre komentujúcich.

Nenechaj si ujsť
Toto je 10 unikátnych zaujímavostí, ktoré si určite nevedel o Netflixe

Prvá časť príbehu My Wife and I Bought A Ranch bola uverejnená pred piatimi mesiacmi a stal sa z nej okamžitý hit medzi komunitou, čo viedlo Queryho k ďalším piatim častiam, ktorých kvalita za originálom rozhodne nezaostávala. O scenár pripravovaného projektu Netflixu sa postará Queryho brat, Harrison Query.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom