Aj keď svetová pandémia stále neutícha, filmové spoločnosti pozvoľna rozbiehajú nakrúcanie svojich plánovaných projektov. Na Novom Zélande sa rozbehla produkcia miliardového Pána Prsteňov od Amazonu, v Británii sa začal nakrúcať Zaklínač.

Zahraničný filmový štáb americkej streamovacej spoločnosti Netflix nedávno zavítal aj na Slovensko, kde počas uplynulých štyroch týždňov nakrúcal novú sériu Van Helsing, zameranú na skupinu lovkýň upírov.

RTVS vo svojej reportáži informuje, že produkčný tím seriálu si Slovensko vybral ako jedinú európsku krajinu, rozhodli predovšetkým zámky a hrady, ktoré tvorcom pasovali do zasadenia seriálu.

Van Helsing sa síce odohráva v reálnom čase, finálna piata séria je však zasadená do minulosti okolo roku 1700 a predstavuje počiatky príbehu najslávnejšieho z upírov, Lorda Drakulu. Filmári na Slovensko zavítali aj napriek tomu, že dej seriálu bude zasadený do rumunskej Transylvánie.

Približne 250-členný štáb pri nakrúcaní postupne navštívil Lozorno, Oravský hrad, Beckov aj Červený kameň. Pri nakrúcaní využil aj služby slovenských komparzistov a hercov. V piatej sérii Van Helsinga tak budeš môcť vidieť napríklad slovenského herca Matúša Kvietika, ktorý by sa mal objaviť v trojici epizód.

Podľa denníka SME záujem zahraničných filmárov o nakrúcanie na našom území za posledné dva roky výrazne narástol. Dôvodom má byť  podľa Zuzany Bielikovej zo Slovenskej filmovej agentúry úprava legislatívy z roku 2019, ktorá zvyšuje objem spätných dotácií pre audiovizuálny priemysel.

Bieliková priblížila, že na Slovensku je v poslednom čase cítiť zvýšený záujem o filmovanie predovšetkým zo strany veľkých streamovacích služieb. To aktuálne nepotvrdzuje len filmový štáb Van Helsinga, ale tiež streamovacia spoločnosť Netflix s pokračovaním svojho fantasy hitu Zaklínač. Produkčný tím by mal pri tvorbe druhej série rovnako navštívit aj naše územie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP