Satirickú krimi komédiu Na nože (Knives Out) čaká sľubná budúcnosť. Streamovacia služba Netflix si zabezpečila exkluzívne vysielacie práva na jej pokračovania, informuje Deadline.

Netflix práva odkúpil za astronomických 450 miliónov, čím sa obchod zaradí medzi najdrahšie v histórii streamovacích služieb. Streamovací gigant si za horibilnú sumu zabezpečí dva nové filmy, v ktorých hlavnú úlohu charizmatického vyšetrovateľa Benoita Blanca opäť stvárni Daniel Craig.

O dvojicu pokračovaní sa aj tentokrát postará režisér Rian Johnson, ktorý ku pôvodnému filmu z roku 2019 napísal aj scenár. Ten bol nakoniec nominovaný aj na Oscara. Johnson okrem iných režijne zastrešil aj Star Wars: Poslední Jediovia.

Nakrúcanie by sa malo rozbehnúť už počas tohto leta, Na nože 2 by sa tak na Netflixe mohol objaviť už v prvej polovici budúceho roka. Všetko bude závisieť od priebehu produkcie počas pandemických opatrení.

Investícia by sa Netflixu v každom prípade mala vyplatiť. Na nože patril k najpríjemnejším filmovým prekvapeniam roku 2019, detektívke sa darilo aj po komerčnej stránke, kedy pri rozpočte 70 miliónov dokázala od divákov vyzbierať viac ako 310 miliónov.

Určite nezmeškaj
S experimentom je koniec. HBO nebude pokračovať vo vydávaní filmov na HBO Max v deň ich premiéry

Film pritom vznikol spontánne a bez väčších príprav. Johnson síce nápad v hlave nosil dlhé roky, produkcia sa však dopredu pohla až po tom, čo sa Danielovi Craigovi uvoľnil rozvrh kvôli zmene režiséra pri nakrúcaní nového Jamesa Bonda.

O filme sa pred premiérou hovorilo predovšetkým v súvislosti s jeho hviezdnym obsadením. Okrem Daniela Craiga si v ňom zahrali napríklad Chris „Kapitán Amerika“ Evans, Michael Shannon, Christopher Plummer alebo Jamie Lee Curtis. Netflix na hviezdnu zostavu nepochybne staví aj pri pokračovaniach.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom