Ak by sme si museli vsadiť na jeden seriál, ktorý vyjde v blízkej dobe a stane sa z neho už tradičný hit Netflixu, bola by to rozhodne komediálna dráma Hollywood. Tá príde na Netflix už 1. mája a okrem hviezdnych hercov prinesie aj zaujímavú premisu, ktorá sa na obrazovkách často nevidí.

Jednou z najväčších výhod Netflixu je jeho odhodlanie nalievať nemalé sumy peňazí do odvážnych projektov, akým očakávaná dramedy Hollywood rozhodne je. Miniseriál bude pozostávať z piatich častí a naservíruje bližší pohľad na cieľavedomých hereckých nováčikov, snažiacich sa preraziť v povojnovom Hollywoode.

Na miniseriáli pracuje dvojica filmárov Ian Brennan a Ryan Murphy, ktorí v minulosti pracovali spolu na hite ako je Glee alebo pri novodobom Scream Queens. Za zmienku rovnako stojí nemenej zásadná položka v životopise Murphyho, ktorý sa môže podpísať pod hororovým kultom American Horror Story, atakujúcom popredné miesta v rebríčkoch obľúbenosti seriálových fanatikov.

Seriál Hollywood sa pozrie na skupinku mladých neskúsených hercov, ktorí sa v prvej polovici 20. storočia snažia preraziť v Hollywoode za každú cenu.

Doba však nehrá v prospech našich hrdinov, keďže každý z nich je vystavovaný osobitému konfliktu s vtedajšou zaujatou spoločnosťou, kedy pojmy ako sexizmus a rasizmus boli sotva zaradené do slovníkov.

Prečítaj si tiež
Lacný iPhone SE neobsahuje funkciu, ktorá je na každom inom modernom iPhone

Päťdielny seriál sa okrem neopozeranej zápletky rovnako môže pochváliť kvalitným hereckým ansámblom.

Herecké stoličky sú obsadené mladými tvárami ako Davidom Corenswetom, Jeremym Popeom alebo Laurou Harrier, no vo vedľajších rolách sa mihnú aj seriálové legendy, a to Holland Taylor alebo Jim Parsons. Miniseriál Hollywood si nájdeš na svojej domovskej obrazovke Netflixu už tento piatok 1. mája.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom