Apple v roku 2015 prišiel s funkcionalitou 3D Touch, ktorá na vtedajšom iPhone 6S dokázala otvoriť silnejším stlačením displeja kontextové menu pri rôznych aplikáciách. Novšie modely vymenili túto technológiu za takmer totožnú funkcionalitu Haptic Touch, pomocou ktorej dokážu používatelia nazrieť do obsahu notifikácii na domovskej obrazovke. Portál MacRumors si však všimol, že práve otváranie notifikácii pri zamknutom smartfóne za pomoci Haptic Touch pri novom lacnom iPhone SE chýba.

Posledný vydaný iPhone SE je v rukách verejnosti len niekoľko dní, počas ktorých sa konzumenti rozdelili na dva základné tábory. Jedna strana telefón vďaka jeho výzoru odsudzuje, druhá naopak vnútornosti roku 2020 v tele staršieho zariadenia na úrok ceny toleruje.

Čo však nikto nečakal je fakt, že smartfón nebude obsahovať jedno z najintuitívnejších využití technológie Haptic Touch. Pomocou nej totiž lacnejšie zariadenia od Apple ako iPhone XR či iPhony 11 dokážu vyvolať kontextovú ponuku na ikonách aplikácií v menu alebo v závislosti od implementácie vývojárov v appkách samotných. Haptic Touch však smartfón obsahuje a okrem tejto oblasti je využitý v každom inom smere.

Rozhodne ide o zvláštne rozhodnutie z pozície Apple, keďže práve ten sa snaží docieliť konzistentný zážitok naprieč celou líniou produktov. Na druhej strane, obsah oznámení sa dá pozrieť aj na iPhone SE, no tu vzniká potreba vykonania viacerých akcií v porovnaní s jednoduchým dotykom za pomoci Haptic Touch.

Prečítaj si tiež
Povinnosť do Androidov: Vybrali sme najlepšie tipy a triky pre Nova Launcher

Oznámenia vieš skontrolovať potiahnutím daného políčka doľava, ktorým sa otvorí menu príkazov. Po kliknutí na „Zobraziť“ sa zobrazí rovnaká iterácia ako v prípade drahších smartfónov po dlhšom stlačení displeja, takže výsledok je aj napriek zložitejšej ceste rovnaký.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom