Netflix chystá hneď dve seriálové adaptácie obľúbenej knihy z roku 1964, Charlie a továreň na čokoládu a plnú réžiu, scenár a produkciu seriálov preberie na seba filmár Taika Waititi, píše portál IGN.

Taika dostal zlatý lístok na nezabudnuteľnú cestu magickým svetom britského spisovateľa Ronalda Dahla. Ten v roku 1964 predstavil svetu svoju detskú novelu Charlie a továreň na čokoládu, ktorá vďaka kontrastu medzi jednotlivými postavami a excentrickým Willym Wonkom okamžite nabrala medzi mladým publikom na popularite.

Novela však v nasledujúcich rokoch získala štatút knižného kultu, najmä ako predloha pre filmy Willy Wonka a továreň na čokoládu z roku 1971 alebo ako Burtonová adaptácia z roku 2005, kde si hlavnú úlohu strihol Johnny Depp.

Dvojica titulov zastrešovaných Netflixom sľubuje, že nám tento svet priblíži o čosi podrobnejšie, keďže vďaka seriálovej forme dostane filmár podstatne viac priestoru na implementovanie svojej fantázie. Prvý zo seriálov bude spracovaný ako klasická adaptácia knižnej predlohy, zatiaľ čo druhý titul môžeš skôr považovať za odbočku v rámci univerza, keďže bude zameraný na statočných pracovníkov továrne, Oompa Loompov.

Wochit Entertainment / YouTube / Screenshot

Viceprezidentka Netflixu v rozhovore pre portál Variety povedala, že vybrať správneho filmára, schopného spracovať príbehy postáv aj mimo strán Dahleho novely bolo naozaj ťažkou úlohou. Tvrdí však, že všetko sa zmenilo v momente, keď Taika Waititi vstúpil do miestnosti.

Nenechaj si ujsť
Tom Hanks v novom úžasnom traileri na drámu Greyhound opäť bojuje proti nacistom

Melissa Cobb sa vyjadrila nasledovne: ,,Keby mal Dahl vo svojich knihách vytvoriť charakter filmára adaptujúceho jeho diela, bol by ním práve Taika.“ V akej miere bude Taika ohýbať predlohu môžeme len tipovať, no už teraz pri pohľade na minulú prácu filmára vieme povedať, že základné kúzlo univerza z dvojice seriálov určite nevymizne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom