Netflix ako jedna z najväčších streamovacích služieb ponúka ohromné portfólio tých najrôznejších filmov, ale aj seriálov rôzneho druhu. Mnohí tak v širokej ponuke môžu mať poriadny chaos a nevedia, ktorý titul by bol pre nich tým vhodným. Teraz si už netreba lámať hlavu zdĺhavým výberom seriálu, pretože kritik za nás vybral 25 najlepších komediálnych titulov, ktoré Netflix ponúka.

Hľadanie či výber toho správneho komediálneho seriálu je neraz ťažkým orieškom. Kritik z portálu Rotten Tomatoes ale ohodnotil tých 25 najobľúbenejších, ktoré na Netflixe u divákov „bodovali“. Jeho verdikty ale často neboli tak štedré v porovnaní s tými od divákov. Výber týchto titulov je usporiadaný vzostupne, od seriálu, ktorý veľkú pozornosť kritika nezískal. Pohodlne sa usaď a prezri si zoznam.

25. „Disjointed“

Hodnotenie kritika: 17 %
Hodnotenie divákov: 88 %

Popis: Po rokoch snáh o zlegalizovanie marihuany sa Ruth Whitefeather Feldmanová rozhodne zamestnať svojho syna, spolu s ďalšími mladými ľuďmi, aby rozbehli marihuanovú ordináciu v Los Angeles. Popri rozbiehaní legálneho drogového biznisu si všetci užívajú uvoľnený život na „vysokej nohe“.

24. „Friends From College“

Hodnotenie kritika: 23 %
Hodnotenie divákov: 72 %

Popis: Po dvadsiatich rokoch od promócie na Harvardskej univerzite sa starí kamaráti znova stretávajú a zisťujú, že láska nie je o nič jednoduchšia ani v ich veku. Dej seriálu opisuje ich tragikomické zlyhania a ambiciózne životné ciele počas života v New Yorku.

23. „Girlboss“

Hodnotenie kritika: 32 %
Hodnotenie divákov: 70 %

Popis: Seriál je založený na autobiografii Sophie Amorusovej. Hlavná hrdinka, Sophia, sa učí ako byť šéfom svojej novej spoločnosti, Nasty Gal, a viesť biznis v online svete. Pritom však pracuje v kampuse na Univerzite v San Franciscu.

22. „Fuller House“

Hodnotenie kritika: 32 %
Hodnotenie divákov: 73 %

Popis: Príbeh rodiny Tannerových znova ožíva v San Franciscu, kde výchova troch mladých synov ostáva na pleciach ovdovenej matky – D.J. Tanner-Fullerovej. Po manželovej smrti prijíma pomoc od svojej sestry Stephanie a najlepšej kamarátky Kimmy, ktoré jej pomáhajú s výchovou chlapcov.

21. „Flaked“

Hodnotenie kritika: 42 %
Hodnotenie divákov: 85 %

Popis: Abstinujúci alkoholik Chip čelí krutej realite okolitého sveta po nehode vo Venice Beach v Kalifornii. Samozvaný guru sa však len snaží predchádzať svojim vlastným klamstvám, do ktorých sa postupne zamotáva.

20. „Haters Back Off“

Nenechaj si ujsť
Netflix si obľúbi ešte viac Slovákov. V ponuke sa objavil prvý film z rýdzo slovenskej produkcie

Hodnotenie kritika: 47 %
Hodnotenie divákov: 66 %

Popis: Seriál sa sústredí na rodinný život mladej, netalentovanej Mirandy Singsovej, ktorá sa snaží preraziť svojimi videami na YouTube. Po úspechu s jedným videom, ktoré sa stalo virálnym hitom chce zaujať ešte širšie publikum.

19. „The Ranch“

Hodnotenie kritika: 56 %
Hodnotenie divákov: 83 %

Popis: Colt Bennett (Ashton Kutcher) sa po 15 rokov vracia späť do rodného Colorada po ukončení svojej futbalovej kariéry, aby sa mohol venovať rodinnému obchodu. Napriek jeho láske k alkoholu a nezdravému rozumu je jeho srdce zo „zlata“.

18. „Santa Clarita Diet“

Hodnotenie kritika: 72 %
Hodnotenie divákov: 82 %

Popis: Tento hororovo-komediálny seriál opisuje nevšedné udalosti, ktoré sa prihodili manželom Joelovi a Sheile Hammondovým. Obaja pracujú ako realitný agenti, no po zdravotných komplikáciách začne Sheila túžiť po ľudskom mäse. Joel s rodinou sa jej snažia pomôcť, no popri tom sa musia vysporiadať so svojim okolím.

17. „Wet Hot American Summer: Ten Years Later“

Hodnotenie kritika: 76 %
Hodnotenie divákov: 70 %

Popis: Satirická komédia je zasadená do roku 1991 v New Yorku a opisuje opätovné stretnutie členov gangu po 10 rokoch. Po divokom lete, ktoré zažili pred týmto časom sa znova zišli, aby odhodlane čelili novým a ešte šialenejším dobrodružstvám.

16. „Atypical“

Hodnotenie kritika: 77 %
Hodnotenie divákov: 96 %

Popis: Sam Gardger je mladý teenager, trpiaci autizmom, ktorý sa rozhodol nájsť si priateľku a začať s randením. Keď chce prekvapiť svoju tajnú lásku čokoládovými jahodami, jeho otec, Doug, zisťuje, že ide o jeho 26-ročnú terapeutku. Sam chce získať skúseností v chodení s dievčatami. S pomocou rodiny a priateľov objavuje tajomstvá sociálneho života a randenia.

15. „Grace and Frankie“

Nenechaj si ujsť
Philips bojuje voči pirátom v kinách. Vďaka tejto technológii vraj nebudú mať žiadnu šancu

Hodnotenie kritika: 81 %
Hodnotenie divákov: 88 %

Popis: Grace a Frankie nikdy neboli kamarátky. Ich manželia sú úspešnými rozvodovými právnikmi, no život im naruby obráti láska. Obaja sa do seba zaľúbia a rozhodnú sa opustiť svoje manželky. Ženy, ktoré nikdy k sebe nemali blízko sa rozhodnú po tomto odhalení žiť spolu, pomáhať si a zvládať rôzne ťažkosti života

14. „F is for Family“

Hodnotenie kritika: 81 %
Hodnotenie divákov: 90 %

Popis: Animovaný sitkom sa odohráva v roku 1970, kedy si rodina Franka Murphyho užíva americký život naplno. Pivo tečie prúdom, deti zažívajú bláznivé dobrodružstvá a nič nestojí v ceste medzi mužom a jeho televíziou.

13. „BoJack Horseman“

Hodnotenie kritika: 90 %
Hodnotenie divákov: 94 %

Popis: Ďalší z animovaných sitkomov je tentokrát určený pre dospelých divákov, ktorých dej zavedie do Los Angeles a Hollywoodu. Hlavnou postavou je napoly človek a napoly kôň, ktorý venuje veľkú pozornosť alkoholu a žne úspechy v televízii.

12. „W/ Bob and David“

Hodnotenie kritika: 88 %
Hodnotenie divákov: 86 %

Popis: Polhodinové epizódy seriálu rozprávajú o živote dvoch bývalých členov Navy Seals, ktorí z armády dostali nečakanú výpoveď. Opäť sa však rozhodli slúžiť svojej krajine, no tentokrát netradičným spôsobom, a to tým, že budú natáčať vlastnú šou.

11. „Love“

Hodnotenie kritika: 91 %
Hodnotenie divákov: 86 %

Popis: Vzťahy v dnešnej dobe bývajú často komplikované a svoje o tom vedia aj Mickey a Gus. Zaľúbený pár si prechádza fázami chodenia, ktoré sú v tomto seriáli zobrazované od vzrušenia až po agóniu.

10. „Orange Is The New Black“

Nenechaj si ujsť
Marvelovky a Star Wars filmy budú exkluzivitou pre novú streamovaciu službu Disney. Dokáže poraziť Netflix?

Hodnotenie kritika: 91 %
Hodnotenie divákov: 87 %

Popis: Piper dopláca na pašovanie „špinavých“ peňazí z drog. Nelegálny obchod prebehol pred 10 rokmi, no po tak dlhom čase prichádza ruka zákona, aby tridsiatničku z New Yorku dostala do väzenia na 15 mesiacov. Nečakané obvinenie rozvráti jej vzťahy s rodinou, snúbencom a priateľmi.

9. „Wet Hot American Summer: First Day of Camp“

Hodnotenie kritika: 92 %
Hodnotenie divákov: 80 %

Popis: Seriál nadväzuje na film Wet Hot American Summer, paródiu, kde si mladí teenageri užívajú radosti intímneho života v tábore Firewood. Stať sa tam však môže čokoľvek.

8. „Easy“

Hodnotenie kritika: 94 %
Hodnotenie divákov: 68 %

Popis: Mladí obyvatelia Chicaga na práci veľa nemajú, a tak si užívajú lásku, vzťahy, sex a  život, ktorý so sebou prináša rôzne prekvapenia.

7. „Lady Dynamite“

Hodnotenie kritika: 94 %
Hodnotenie divákov: 81 %

Popis: Americký komediálny seriál vyobrazuje skutočný život Marie Bamfordovej, stand-up herečky, ktorá sa sťahuje do Los Angeles, aby postavila svoj život opäť na nohy. Po liečení z bipolárnej poruchy sa stráca a opäť nachádza, pričom jej so všetkým pomáha priateľ Bruce Ben-Bacharach.

6. „GLOW“

Hodnotenie kritika: 94 %
Hodnotenie divákov: 88 %

Popis: Herečka Ruth Wilderová sa zúčastní konkurzov na wrestlingové zápasy pre dámy. Gorgeous Ladies of Wrestling (Úchvatné dámy wrestlingu) riadi Sam Sylvia, s ktorou si však Ruth príliš nerozumie. Všetko sa zmení po príchode bývalej najlepšej kamarátky, Debbie Eaganovej.

5. „One Day at a Time“

Nenechaj si ujsť
Týchto 21 vedeckých filmov a relácií na Netflixe ťa obohatí o fantastické znalosti

Hodnotenie kritika: 96 %
Hodnotenie divákov: 84 %

Popis: Život armádnej zdravotnej sestry, Penelope Alvarézovej, sa skomplikuje po tom, čo opustí svojho manžela, ktorý trpí chorobami z vojny. S výchovou dvoch detí jej pomáha matka Lydia. Nie je jednoduché zapojiť sa po vojnových zážitkoch opäť do bežného života, pretože Penelope čelí mnohým problémom, ktoré vznikli počas jej pobytu v armáde.

4. „Unbreakable Kimmy Schmidt“

Hodnotenie kritika: 97 %
Hodnotenie divákov: 86 %

Popis: Kimmy Schmidtovú v 8. ročníku uniesol reverend, ktorý ju dlhé roky držal spolu s ďalšími dievčatami pod zemou. Presvedčil ich, že nastal koniec ľudstva a oni sú jedinými preživšími. Čo však urobí Kimmy po návrate do reálneho sveta? Presťahuje sa do New Yorku.

3. „Dear White People“

Zobraziť celú galériu (24)
Roadside Attractions

Hodnotenie kritika: 100 %
Hodnotenie divákov: 65 %

Popis: Dej seriálu rozpráva o živote „farebných“ študentov medzi svojimi bielymi rovesníkmi na vysokej škole. Počas štúdia však zisťujú, že Ivy League nie je až tak nezaujatá voči farbe pleti, ako si mysleli.

2. „Master of None“

Hodnotenie kritika: 100 %
Hodnotenie divákov: 90 %

Popis: Randenie, kariéra či hľadanie chutného taco sú zložité veci. Dospievanie je však na omnoho vyššom, zložitejšom leveli, ktorým sa Dev Shah snaží prechádzať. Komediálno-dramatický seriál zobrazuje život 30 ročného herca, ktorý sa riadi svojimi romantickými, profesionálnymi a kultúrnymi skúsenosťami.

1. „Mystery Science Theater 3000: The Return“

Hodnotenie kritika: 100 %
Hodnotenie divákov: 92 %

Popis: Šialení vedci sa rozhodli priniesť späť na obrazovky tento kultovný seriál zasadený do nie príliš vzdialenej budúcnosti. Nový hostiteľ, Jonah, je nútení sledovať zlé filmy, aby mohli byť následné skúmané ich účinky na jeho mozog. Roboti Cambot, Gypsy, Tom Servo a Crow napĺňajú každý diel seriálu humorom.

Seriály chytili divákov za srdce najmä vďaka vývoju deja, ktorý je rozdelený do epizód a sérií. Netflix aktuálne ponúka nesmierne množstvo tých najrôznejších titulov, no táto 25-ka je výberom pre všetkých, ktorí sa pri sledovaní obrazovky radi zasmejú. Vybral si si niektorý zo seriálov, pri ktorom stráviš svoje voľné chvíle?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom