V noci zo štvrtka na piatok sa udeľovali ocenenia najlepších hier roka a slávnostnú udalosť už tradične sprevádzalo odhalenie nových herných videí, trailerov i samotných hier. Pozornosť večera si pre seba jednoznačne uchmatla temná akčná adventúra Senua’s Saga: Hellblade 2, ktorá sa prezentovala v novom 6-minútovom videu.

Očakávaná budúcoročná novinka na The Game Awards debutovala ešte v roku 2019, až teraz sa však vývojári z Ninja Theory konečne pochválili aj upútavkou na zábery priamo z hry. Očakávalo sa, že Hellblade 2 zaujme, z grafického prevedenia hry však skutočne padá sánka.

Gameplay ukážka je totiž takmer na neroznanie od reality, grafika je nádherne ostrá a je ťažké zaznamenať prechod medzi cinematickými cutscénami a prechodom do klasickej hrateľnosti.

Nový trailer predstavuje viaceré akčné sekvencie, súčasťou sú aj tentokrát myšlienkové chody hlavnej postavy Senuy, ktorá sa vydáva na nové dobrodružstvo – v tomto prípade na Island.

Len pre Microsoft

Hellblade 2 je pokračovaním indie adventúry Hellblade: Senua’s Sacrifice z roku 2017, ktorá po vydaní vyhrala niekoľko veľkých ocenení a bola pozitívne prijatá aj v hernej obci. Nemôže za to iba samotná hrateľnosť, ale tiež temné historické zasadenie spojené s dôrazom na mentálne pochody i problémy hlavnej hrdinky.

Pripravovaný druhý diel na tom nebude inak a aj z ukážky je jasne vidieť, že tajomné hlasy a boj o zachovanie psychického zdravia sú späť. Spoločne s nimi tvorcovia sľubujú väčší a pútavejší zážitok po všetkých stránkach, vrátane rozsiahlosti prostredia, herných možností i pokročilosti samotného grafického prevedenia.

Hellblade 2 momentálne nemá stanovený dátum vydania, hru však môžeme očakávať počas budúceho roka pre PC a konzoly Xbox Series X / S. Pôjde teda o exkluzívnu záležitosť Microsoftu, ktorý v júni 2018 vývojárske štúdio Ninja Theory zaradil do rodiny Microsoft Studios.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú