A je to tu znovu. Tretia séria Zaklínača od Netflixu sa nezadržateľne blíži a spoločne s jej príchodom tvorcovia prezrádzajú viac o jej zasadení. Vieme, že nové epizódy sa budú inšpirovať štvrtou knihou Andrzeja Sapkowskeho s názvom Čas opovrhnutia.

Ani tentokrát však Netflix nevyzerá byť odhodlaný zostať verný knihe. Tvorcovia vizuálnych efektov seriálu Sébastien Francoeur a producent Graeme Marshall v rozhovore pre Screenrant totiž prezradili, že v novej sérii sa diváci môžu tešiť na veci, ktoré budú vo svete Zaklínača absolútnymi novinkami.

Momentálne sme v procese finalizovania posledných pár epizód. Fanúšikovia uvidia niečo, čo v univerze Zaklínača doposiaľ nikde nevideli ani nečítali, takže si myslím, že to bude vzrušujúce.“

Za iných okolností by podobné vyjadrenia nestáli za zmienku, pri Zaklínačovi je však divácka základňa na zmeny voči knižnej predlohe Andrzeja Sapkowskeho mimoriadne citlivá.

Netflix totiž v predchádzajúcich sériách spravil množstvo zbytočných odbočiek, ktorými výrazne znížil kvalitu seriálu a zároveň si nimi pohneval fanúšikov ikonickej fantasy, vrátane predstaviteľa hlavnej postavy Henryho Cavilla. Cavill sa aj v dôsledku odklonu od predlohy rozhodol seriál po nasledujúcej tretej sérii opustiť.

Netflix

Zdá sa však, že autori seriálu si napriek tomu idú svoje a pred premiérou novej série si opäť pripravujú pôdu na predstavenie nových postáv a dejových zápletiek. Na jednej strane autori v rozhovore deklarujú, že tretia séria bude verná predlohe a univerzu Zaklínača, na druhej strane hovoria, že knihy pre nich slúžia len na usmernenie a nie sú bibliou, ktorej sa treba doslovne držať.

V ďalších sériách s veľkými zmenami

Aj napriek odchodu Henryho Cavilla sa Netflix rozhodol v príbehu pokračovať. V úlohe Geralta z Rivie Cavilla nahradí austrálsky herec Liam Hemsworth, s ktorým sa počíta najmenej na 2 ďalšie série.

Či bude piata sezóna pre Zaklínača znamenať konečnú zatiaľ nevedno, obe ďalšie série sa však budú nakrúcať naraz, čo sa spravidla deje pri seriáloch, ktoré čaká ukončenie.

Aby kritiky za výmenu hlavnej hereckej hviezdy nebolo málo, Liama Hemswortha momentálne v zámorí sprevádza aj negatívna reklama kvôli medializovanému rozchodu so svojou ex-manželkou Miley Cyrus a hroziacemu súdnemu sporu.

Portál Fandomwire informuje, že Netflix kontroverziu okolo herca neberie na ľahkú váhu a opakovane zvažoval, že Hemswortha v úlohe Geralta z Rivie nahradí novým hercom. Ku konkrétnym krokom zatiaľ neprišlo, aj tu sa však ukazuje, že Netflix pri Zaklínačovi robí jedno zlé rozhodnutie za druhým.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú