Súčasný trend štúdia Rockstar je značne odlišný od čias San Andreas a Vice City, keď sa vývoj zameriaval na vydávanie stále nových herných titulov. Dôvod, prečo na nové pokračovanie známej franšízy čakáme už 8 rokov, je jednoduchý – neustále aktualizácie a nové prvky chrliace do Grand Theft Auto Online.

Samozrejme, treba prirátať aj snahu priniesť hráčom GTA 5 na novú generáciu konzol a remasterovanú pôvodnú ikonickú trilógiu v kolekcii Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition, ktorá bude v elektronickej verzii dostupná už tento mesiac, presne 11. novembra.

Rockstar sa zaradili k viacerým herným spoločnostiam, ktoré pochopili, že príbehové kampane síce vedia nakrátko zabaviť a očariť, ale to, čo generuje obrovské príjmy, je multiplayer.

E-MasterSensei/Youtube

GTA pre viacerých hráčov za posledných 8 rokov nabralo na sile a niet divu, že Rockstar pokračuje v zabehnutom trende. Viacerí fanúšikovia sa dokonca začali pýtať, či ešte vôbec niekedy uvidia nový samostatný obsah pre jedného.

Dobrú správu pre fanúšikov singleplayer akcie však priniesli pri príležitosti uvedenia aktualizácie Cayo Perico Heist v aktuálnom GTA Online vývojári z Rockstar Tarek Hamad a Scott Butchard, ktorí sa v rozhovore pre GQ Magazine vyjadrili, že v budúcnosti sa bude štúdio pri GTA viac zameriavať práve na tento segment.

Miernym náznakom diverzifikácie hernej zložky bolo už aj zaradenie sólo hrania v spomínanej aktualizácii Cayo Perico Heist, ktoré je možné dokončiť aj s možnosťou jedného hráča.

NeprehliadniZ Košíc vyzvali na súboj legendárne Diablo. Ako Slováci vytvorili hru, na ktorú svet spomína dodnes

Na otázku novinárov, či sa to bude týkať aj nových projektov zo sveta GTA, bola odpoveď jednoznačná, čím dali ako-takú nádej, že príbehová zložka pre jedného hráča nebude pri šiestom pokračovaní GTA len na vedľajšej koľaji.

Samozrejme, pri neustálych aktualizáciách a prídavkoch pre Grand Theft Auto Online je možné, že GTA 6 k nám príde až o pár rokov, ale vedomie, že Rockstar nezabudol na to, čo na sérii milujeme, je povzbudzujúca správa, ktorá by mala toto čakanie trochu uľahčiť.

Herná kampaň by mohla zavítať do medzinárodných vôd a ukázať nám padajúce mrakodrapy

Aj keď oficiálne GTA 6 ešte nebola potvrdená, spoločnosť Rockstar opäť rozprúdila špekulácie u fanúšikov, ktorí na internete neustále hľadajú rôzne úniky a kusé informácie o vývoji hry.

Na internete sa totiž objavila ponuka práce na fotogrametrického umelca pre Rockstar Games v Kanade, ktorej popis naznačuje, že by sa pokračovanie mohlo odohrávať aj v medzinárodnom prostredí. Indície vychádzajú prevažne z toho, že obsah práce sa má týkať aj vyhľadávania medzinárodných lokalít a vytváranie ich realistických podôb do hry.

Rockstar games

„Vždy sme sa snažili vytvárať herné svety, ktoré sa podobajú reálnym miestam a dokázali sme využiť najnovšie technológie, aby sme túto myšlienku posunuli vpred spôsobom, akým sme to nikdy predtým nerobili,“ povedal v rozhovore Aaron Garbut, umelecký riaditeľ spoločnosti Rockstar.

Práca fotogrametrického umelca nie je jedinou ponukou, ktorá u fanúšikov vzbudila viaceré očakávania. Inzerát s hľadaním VFX vývojára v pobočke Rockstar New England sa niesol v snahe nájsť človeka, ktorý by pomohol ponoriť hráča do autentického sveta za pomoci vytvorenia detailných efektov, od kvapkajúceho dažďa z budov až po rozsiahle deštrukčné akcie, ako sú padajúce mrakodrapy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú