Výber správneho názvu Wi-Fi siete môže byť občas veľmi zdĺhavou situáciou. Ak sa ti pôvodný názov podľa routera nepáči, ostáva tak všetko už len na tebe a tvojej kreativite.

Vo všeobecnosti by názov nemal obsahovať heslo, byť urážlivým alebo násilným. Väčšina používateľov sa snaží prísť s niečím originálnym a vtipným, čo však neplatí v prípade amerického mesta Michigan, kde musela byť miestna posilňovňa pre názov Wi-Fi siete evakuovaná. Jej názov bol vtipným maximálne pre jeho tvorcu.

Musela byť privolaná polícia

Wi-Fi sieť s názvom Remote detonator (diaľkový detonátor) spôsobila rozruch v posilňovni Michigan Planet Fitness. Nachádzať sa mala v blízkosti telocvične a personál na ňu upozornil jeden znepokojený návštevník. Niet sa čomu diviť, v dnešnej dobe, keď odvšadiaľ sa na nás valia správy o útokoch, je potrebné byť obozretným a aj zdanlivo neškodný názov Wi-Fi siete môže predstavovať hrozbu.

Nenechaj si ujsť!
YouTube napadli hackeri. Obeťou svetové hity aj najsledovanejšie video histórie

Obsluhujúci personál preto ani chvíľu neváhal a zavolal miestnu políciu, ktorá sa dostavila aj s policajným psom. Celý objekt bol evakuovaný, no našťastie po prehľadaní budovy nebolo nájdené žiadne zariadenie. Celá situácia tak skončila s dobrým koncom. Kto stál za týmto názvom sa však neprišlo. No podľa miestnej polície sa nejedná o trestný čin a dokonca nejde ani len o priestupok, nakoľko sa nikto bombou nevyhrážal.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom