Len pár hodín dozadu sa mal najväčší videoportál sveta stať obeťou hackerského útoku skupiny s názvom Prosox a Kuroi’sh. Útok bol zdá sa primárne zameraný na najsledovanejšie hudobné videá svetových hviezd.

Napadnuté boli videá od umelcov ako Shakira, Katy Perry, Drake či Taylor Swift. Klipy ich piesní pritom neboli z portálu odstránené, ale boli upravené napríklad ich náhľady či popisy, ktoré vidia používatelia. Niektoré videá sa s pozmenenými informáciami objavovali dlho po útoku. Útočníci do nadpisov pridávali napríklad spojenia „hacked by Prosox a Kuroi’sh“ či odkazy „Free Palestine“. Informuje The Verge a BBC.

Najhoršie však zdá sa skončilo najpopulárnejšie video na platforme vôbec. Minuloročný hit Despacito od Luisa Fonsiho, na ktorom spolupracoval aj Daddy Yankee na istý čas úplne zmizlo z videoportálu. Klip už má na konte vyše 5 miliárd zhliadnutí, momentálne sa však zdá, že YouTube sa podarilo video vrátiť. Google zatiaľ oficiálne udalosť nekomentoval.

Článok postupne aktualizujeme

Jeden z údajných členov hackerskej skupiny zodpovednej za útok pridal na Twitteri príspevok, v ktorom tvrdí, že na zmenu údajov videí bol použitý skript.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom