Hovorí sa, že univerzálne hodinky neexistujú. Väčšina z nás používa smart hodinky, ktoré sú skvelé ako športový asistent či predĺžená ruka nášho telefónu, no ruku na srdce, do spoločnosti, na špeciálne príležitosti, sa zvyčajne títo digitálni pomocníci nehodia. Čo ak by sme ti však povedali, že taký model, ktorý spĺňa náročné podmienky každodenného života a svojim dizajnom sa hodí aj na spoločenské udalosti, práve prišiel na trh?

Znie to až moc dobre a aj keď si v Huawei dali ťažkú úlohu, výrobca prišiel s hodinkami, ktoré perfektne spĺňajú každodenné potreby a zároveň povýšili dizajn na úplne novú úroveň. V hodinárskom svete sa totiž používa množstvo materiálov. Medzi tie prémiovejšie patria cenné kovy ako bronz, zlato či špeciálne kovy, ako napríklad titán. Ten je totiž mimoriadne odolný, pevný a zároveň ľahký.

Práve po ňom siahol Huawei pri výrobe pánskeho variantu s rozmerom 46 mm. Dočkali sme sa tak nielen skutočne pekného vzhľadu smart hodiniek, ale tiež kvalitného a trvácneho materiálu, vďaka čomu odolajú naozaj aj tomu najhrubšiemu zaobchádzaniu.

Dámsky variant, ktorý prichádza v decentnejšom 43 mm rozmere, sa môže tiež pýšiť prémiovým materiálom púzdra či náramku. Keramika je v hodinárskom svete považovaná za prestížny materiál, ktorý ponúka vysokú pevnosť a lesk, no tiež odolnosť voči UV žiareniu, vďaka čomu si hodinky zachovajú svoju krásnu perleťovú farbu prakticky naveky.

Huawei

Dohliadnu na tvoje zdravie

Okrem dizajnu, ktorý môžeš poľahky skombinovať so športovým outfitom, rovnako ako aj spoločenskými šatami či oblekom, je hlavnou devízou nových smart hodiniek ich technologická výbava. Veľký prehľadný displej je už štandardom, no tieto hodinky idú ešte ďalej! Po novom si s nimi zmeriaš EKG (funkcia bude dostupná v druhej polovici tohto roka) a výsledok merania môžeš poslať svojmu lekárovi a konzultovať s ním prípadné problémy.

Okrem toho ti hodinky budú monitorovať tep, hladinu kyslíka v krvi (SpO2) – dôležitý faktor najmä posledných dvoch rokov, ale tiež zhodnotia tvoj spánok či dohliadnu v prípade žien na menštruačný cyklus. V prehľadnej aplikácii Huawei Health uvidíš všetky potrebné detaily, ktoré ťa upozornia, ak príde k výkyvu od tvojho normálneho režimu. Tvoje zdravie je tak ešte viac v tvojich rukách, a to doslova!

Pomôžu ti splniť stanovené ciele

Smart hodinky sa stali neoddeliteľnou súčasťou nášho športovania. Monitorujú nás pri behu, bicyklovaní či pri ostatných aktivitách. Nie každý z nás však iba behá alebo bicykluje. Huawei myslel aj na ostatných, preto v hodinkách nájdeš desiatky tréningov, do ktorých tentoraz pribudol aj tréning dychu, aby si vydržal pod vodou čo najdlhšie, ako aj meranie času a hĺbky pod hladinou vody. To pomôže najmä freediverom, ktorí ocenia vodeodolnosť 5 ATM a odolnosť voči slanej či sladkej vode. S hodinkami sa tak môžeš bez problémov potápať a vďaka veľkému displeju budeš vždy informovaný o tom, ako dlho si pod hladinou a kedy by si sa mal vynoriť!

Golfisti zasa ocenia vylepšený golfový režim s mapou ihrísk, ktoré budú postupne počas tohto roka pribúdať. S hodinkami tak budeš vedieť všetky cenné informácie na to, aby si na greene dosiahol čo najlepšie skóre.

Huawei

O batériu sa nestaraj

V neposlednom rade je obrovskou výhodou týchto hodiniek ich výdrž. Pánsky variant sľubuje výdrž až 14 dní, zatiaľ čo dámsky variant vydrží 7 dní bez nabíjačky. Na dovolenku či predĺžený víkend tak nebudeš musieť nosiť nabíjačku. Vďaka obrovskej výdrži tak budú hodinky vždy pripravené sprevádzať ťa kamkoľvek sa vyberieš.

Pánske Huawei Watch GT 3 Pro pritom nájdeš vo vybraných obchodoch už od 379 eur, zatiaľ čo dámsky variant štartuje na 439 eur. K obom hodinkám pritom až do 19. júna dostaneš bonus v podobe Huawei Watch GT 2 (ak si zakúpiš pánske hodinky) alebo Huawei Freebuds Lipstick (ak si zakúpiš dámske hodinky).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP