Režisér Colin Trevorrow v roku 2015 poskytol exkluzívny nostalgický výlet, kedy po dlhej dobe priniesol vynikajúci titul hodný pomenovania duchovný nástupca Jurského Parku. Jurský Svet z roku 2015 sa dočkal svojho pokračovania o tri roky neskôr a vyzerá to tak, že na trojke sa už teraz pilne pracuje.

O prácach na pokračovaní informoval režisér prostredníctvom príspevku na Twitteri, ktorý vo svojom popise odhalil aj podnadpis tretieho dielu. Jurassic World: Dominion by mal nadväzovať na krátky film režiséra z minulého roku nazvaný Battle at Big Rock, slúžiaci ako nástroj na premostenie príbehu medzi dielom Fallen Kingdom z roku 2018 a nadchádzajúcou trojkou.

Príspevok na Twitteri okrem názvu Dominion vysvetľuje toto slovo aj ako suverenita alebo kontrola. Mnohí sa teda domnievajú, že pokračovanie plánované na budúci rok bude zamerané práve na existenčný boj ľudskej rasy a dinosaurov, siahajúci až na pokraj vyhynutia minimálne jednej z týchto dvoch skupín.

Treverrow sa ešte pred začatím oficiálneho natáčania nechal počuť, že s tretím dielom chcú rozšíriť svoje obzory a priblížiť sa čo najviac pôvodnému Spielbergovmu filmu z roku 1993. Tvrdí, že zatiaľ čo prvý Jurassic World by sa dal považovať za akčné dobrodružstvo a Fallen Kingdom disponoval prvkami hororu, Dominion bude vedeckým thrillerom presne tak, ako tomu bolo pri Jurskom Parku.

Nenechaj si ujsť
Na legendárny Need For Speed: Underground aplikovali ray tracing. Hra vyzerá ohromne

To, že trojka vyjde 11. júna 2021 už niekoľko piatkov tajomstvom samozrejme nie je. Treverrow spolupracoval na všetkých predošlých častiach Jurského Sveta a tvrdí, že trojka bude decentným zakončením veľkolepej trilógie, postavenej na jednej z najikonickejších filmových sérií 90. rokov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom