Ak patríš do skupiny našich pravidelných čitateľov, tak iste vieš, že sa už nejaký ten piatok úspešne angažujeme aj v tvorbe videí. Len túto nedeľu tak na našom YouTube pribudla videorecenzia smartfónu Nubia Z17, pričom dnešok prináša ďalšie nové video.

Tentoraz sme však pred objektív kamery nepostavili priamo elektroniku, ale príslušenstvo, ktoré by malo slúžiť na jej ochranu. Testu sme totiž podrobili ohromný trend poslednej doby, ktorým sa stali rôzne tekuté ochranné sklá. Tie majú podľa samotných výrobcov starostlivo ochrániť displeje smartfónov pred prípadným poškodením. No a práve tomu sme sa pokúsili prísť na kĺb. Spojili sme sa teda s e-shopom Agem.sk, ktorý nám poskytol hneď niekoľko kusov tekutého skla značky Peach.

Neváhali sme teda a toto ospevované príslušenstvo sme otestovali v praxi. Najprv sme sa samozrejme riadili podľa návodu a tekuté ochranné sklo sme aplikovali hneď na tri testovacie smartfóny. Zhruba po 20 hodinách sme následne tieto smartfóny vystavili ťažkej skúške, pri ktorej sme sa pokúšali ich displeje poškriabať rôznymi predmetmi. Jedna polovica obrazoviek bola pritom chránená týmto tekutým sklom, zatiaľ čo tá druhá nebola chránená vôbec.

Nie je zlato všetko, čo sa blyští

Nakoniec sa nám podarilo zistiť, že tekuté ochranné sklá v žiadnom smere nevylepšili vlastnosti už tak dostatočne kvalitných odolných skiel. Po dôkladnom otestovaní teda môžeme prehlásiť, že ide o jednoduché marketingové lákadlo, ktorého primárnou úlohou je vylákať z ľudí peniaze. Ak teda uvažuješ nad vhodným spôsobom ochrany svojho displeja, my ti určite odporúčame tradičné tvrdená sklo pred tým tekutým.

Nenechaj si ujsť
Naše video: Nubia Z17 je prekrásna exotická beštia, na ktorú sa musíš pozrieť

Ak však nášmu testu z nejakého dôvodu nedôveruješ, ponúkame ti možnosť otestovať si tekuté ochranné sklo Peach priamo na vlastnom smartfóne. Pripravili sme totiž súťaž o dva kusy, ktoré môžeš v prípade záujmu pokojne vyhrať práve ty. Pre zapojenie stačí, ak budeš odoberať náš YouTube kanál a zároveň pridáš komentár k vyššie uvedenému videu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom