Keď to nejde inak, aspoň potešme ľudí vylepšenými lacnými procesormi. Takto nejako asi uvažoval Intel, keď v týchto dňoch predstavoval vylepšenú trojicu Celeron procesorov, ktoré potešia skôr cenou ako výkonom.

Portál TechRadar upozornil na Intel, ktorý okrem nového procesora Core i9-10850K predstavil aj tak trochu neočakávané novinky. Potichu na trh priniesol tri procesory, ktoré by sme však márne hľadali vo vrcholných rebríčkoch high-end procesorov. V tomto smere Intelu nejde karta, a preto sa rozhodol potešiť potencionálnych zákazníkov „refreshom“ Celeron procesorov.

Menší upgrade za rovnakú cenu

Portál Tom´s Hardware si všimol príspevok na sociálnej sieti Twitter, v rámci ktorého leakster @momomo_us upozornil na trojicu Celeron procesorov s označením G5925, G5905 a G5905T. Zjavne ide o aktualizovanú verziu pôvodných procesorov G5920, G5900 a G5900T, ktoré okrem navýšenia označenia o 5 čísel dostali aj rozličené výkonnostné vylepšenia.

Hoci zostali stále dvojjadrové s podporou dvoch vlákien, každá verzia disponuje zvýšením taktu o 100 MHz a pamäť cache bola navýšená z 2 na 4 MB. Pre tých, ktorí zároveň dúfali v Turbo Boost, máme zle správy. Čo je ale zaujímavé, Intel sa rozhodol ponechať pôvodné ceny procesorov, keďže procesory G5905 a G5905T vychádzajú na 42 $ (~ 35 €) a verzia G5925 vychádza na 52 $ (~ 44 €).

Dôvod tohto predstavenia procesorov zo strany Intelu je aktuálne stále nejasný. Buď chce aspoň nejakým spôsobom uchlácholiť svojich fanúšikov či potencionálnych zákazníkov, alebo sa len snaží nahradiť staré procesory niečím naoko „novým“. Existuje aj možnosť, že bude naďalej ponúkať obe generácie procesorov, no pri rovnakej cene by tento krok nedával vôbec zmysel.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom