Online nakupovanie obľubuje čoraz viac ľudí. Z pohodlia domova si môžeš porovnať stovky produktov a vybrať si z mnohých obchodov, ktoré sa ani nemusia nachádzať v tvojom okolí. Následne ti kuriér daný tovar dovezie až priamo k domu.

Nie vždy sa to však musí skončiť dobre. Dobrým príkladom je nedávny prípad z Indie, keď jeden zákazník po objednaní iPhonu 8 zostal prekvapený. Namiesto telefónu sa totiž v krabici nachádzalo mydlo.

Nie je to prvý prípad

Tabrej Mehaboob Nagrali je 26-ročný softvérový inžinier žijúci v Indii a nedávno sa podelil o skutočne nezávidenia hodnú skúsenosť. Na stránke obchodu Flipkart si objednal za 55 000 rupií (690 €) iPhone 8, no keď mu bol pred pár dňami balík doručený, ostal poriadne zaskočený. Po rozbalení sa vo vnútri namiesto smartfónu nachádzalo mydlo. Okamžite kontaktoval miestnu políciu, ktorá proti obchodu vzniesla obvinenie z trestného činu podvádzania.

Nenechaj si ujsť!
Predaje smartfónov 2017: Samsung a Apple na čele čoraz viac ohrozujú Číňania

Hovorca obchodu sa vyjadril, že voči takýmto prípadom majú nulovú toleranciu a celý prípad začali prešetrovať, aby ho mohli čo najskôr vyriešiť. Podobná situácia sa pritom obchodu stala aj v minulosti. Muž menom Anand Bhalakia si objednal Samsung Galaxy Core 2, no namiesto neho takisto dostal len mydlo. V jeho prípade však dostal aspoň nabíjačku.

Had ordered a samsung mobile through snapdeal and we got a soap bar!!!The worst customer service ever received!!!Beware…

Posted by Laxminarayan Krishnamurthy on Freitag, 24. Oktober 2014

Flipkart pritom nie je žiadny nováčik na poli e-commerce. Patrí medzi najväčšie obchody v celej Indii a priamo tak konkuruje Amazonu. Dokonca v týchto dňoch prebiehajú rokovania o predaji podielu (15 – 20 %) spoločnosti Walmart, ktorá má ambície do budúcna kúpiť celú firmu. Jeho aktuálna trhová hodnota predstavuje viac ako 9,3 miliárd eur.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom