Kryptomenový gigant Binance po novom oficiálne pôsobí aj na slovenskom trhu. Ich vstup signalizuje lepšie dni pre lokálne kryptomenové startupy, pričom plánujú aj vzdelávanie verejnosti v oblasti kryptomien.

Zatiaľ čo rada veľkých kryptomenových hráčov oznámila v nedávnej dobe masívne prepúšťanie, Binance rozširuje rady svojich zamestnancov a zakladá lokálny tím na Slovensku, ktorý v pozícií regionálneho manažéra povedie Daniel Fekete,“ uvádzajú v tlačovej správe.

Ciele najväčšej kryptoburzy sú vytýčené

Binance je najväčšou kryptoburzou na svete, za svoju existenciu si odkrojil trhový podiel až ohromných 70 %. Spoločnosť nie je aktívna len vo svete obchodovania s kryptomenami, ale vo veľkej miere sa zapája aj do technologického pokroku odvetvia, ktoré je čoraz viac vnímané ako investičný prostriedok.

Stoja za digitálnou menou BNB, ktorá je štvrtou najväčšou na svete podľa trhovej kapitalizácie. Ak si odmyslíme tzv. stablecoiny, tak je dokonca treťou najväčšou, väčšími sú už len Bitcoin a Ethereum. Okrem toho Binance prevádzkuje aj svoj vlastný stablecoin BUSD, respektíve Binance USD, ktorý je tretím najväčším stablecoinom podľa trhovej kapitalizácie.

Na Slovensku chcú v nádejných inovatívnych firmách podnietiť záujem o technológie blockchainu. “Zamerať sa musíme predovšetkým na IT sektor, ktorý sa v posledných rokoch dynamicky rozvíja. Máme v našej krajine veľa kvalitných vývojárov s ktorými chceme pracovať,” predstavuje víziu a zámery spoločnosti Daniel Fekete.

Prídu aj zmeny na praktickej úrovni

Taktiež kladú veľký dôraz na vzdelávanie verejnosti. Tá má na celom svete v oblasti digitálnych mien vedomostné nedostatky, čo ohrozuje aj ich bezpečnosť, keďže to zvyšuje pravdepodobnosť uveria podvodníkovi, ktorých je v dynamickom a slabo regulovanom svete kryptomien neúrekom.

Ak chceme prispieť k širšej adopcii kryptomien, musíme kontinuálne posilňovať dôveru verejnosti a inštitúcií. Preto sa musíme zamerať na dôslednú edukáciu a vysvetľovať benefity a riziká, ktoré so sebou investície do digitálnych aktív nesú,” hovorí Daniel Fekete.

Aktuálnych používateľov burzy poteší, že spoločnosť už pracuje na zriadení zákazníckeho servisu v slovenskom jazyku. “Chystáme tiež radu nových formátov, predovšetkým pravidelné stretnutia s našimi užívateľmi. Zúčastňovať sa budeme taktiež popredných konferencií v regiónoch. Už v uplynulom mesiaci sme sa zúčastnili konferencie Finweek,” uzavrel tlačovú správu Fekete.

Binance

Binance zažila minulý mesiac nepríjemné turbulencie

BNB Chain, ktorá má väzby na najväčšiu kryptoburzu Binance, začiatkom minulého mesiaca dočasne pozastavila všetky prevody z dôvodu, že vo svojej blockchainovej sieti Smart Chain (BSC) objavila nebezpečný bezpečnostný nedostatok.

Ako uvádzali prvotné správy, hackeri mali prostredníctvom neho ukradnúť cez 500 miliónov amerických dolárov, čo sa však neskôr ukázalo ako prehnané. Výkonný riaditeľ Binance Changpeng Zhao uviedol, že spoločnosť síce bola napadnutá, no hackerom sa podarilo ukradnúť maximálne 100 až 110 miliónov dolárov. Kryptoburza z toho doteraz zmrazila okolo 7 miliónov dolárov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú