banner-redmi-4aNajväčšia výstava spotrebnej elektroniky na svete je už v plnom prúde a obrovské množstvo výrobcov predstavuje svoje najdokonalejšie produkty, ako smartfóny, elektrické autá, drony a množstvo ďalšej elektroniky. LG vidí budúcnosť v inteligentných televízoroch, ktorých vlastnosti sa inovujú takmer každú chvíľu. 

LG sa venuje výrobe televízorov už poriadne dlhú dobu a má k dispozícií všetky najnovšie technológie, ktoré televízor ako neodmysliteľnú súčasť života vedia ešte viac zdokonaliť. Vďaka OLED technológií si výrobca získal mnoho priaznivcov, ktorí iste uvítajú aj najnovší produkt zo širokého portfólia. Kvôli čoraz silnejšej konkurencii sa výrobca rozhodol nájsť nový spôsob ako pritiahnuť zákazníkov, a tak predstavilo novinku v podobe televízora Signature 4K OLED zo série W. Práve posledné písmeno „W“ symbolizuje tapetu (z anglického slova „wallpaper“), pretože novú 4K OLED TV s hrúbkou iba neuveriteľných 2,57 mm si budúci majiteľ bude môcť jednoducho zavesiť na stenu. Táto novinka sa skladá z dvoch súčastí. Prvou je samotná obrazovka a druhú tvorí soundbar s funkciou Dolby Atmos, ktorý je základňou pre nový televízor. Obsahuje všetky dôležité vstupy, vrátane HDMI a mnoho ďalších.

lg-4k-oled-tv-3zdroj fotografie: TheVerge

Samotnú obrazovku tvorí OLED panel so 4K rozlíšením a podporou HDR obrazu, ktorý pri hrúbke len 2,57 mm a uhlopriečke 65″ váži len trocha viac ako 7,5 kg. Štíhly dizajn sa podarilo dosiahnuť práve vďaka OLED technológií, ktorá nepotrebuje také množstvo podsvietenia ako klasické LCD panely, čím sa môže televízor zoštíhliť. Rozhodnutie oddeliť od seba obrazovku a soundbar rozhodne nie je na škodu a pri pohľade na celú sústavu prináša pocit elegantnosti a jednoduchosti. Samotnú obrazovku nie je možné položiť len tak niekde na stôl, nakoľko jej primárne uchytenie ju dovoľuje umiestniť iba na stenu a prepojenie so soundbarom zabezpečuje jediný kábel. V porovnaní s predchádzajúcimi top modelmi prináša nová novinka ešte kvalitnejší obraz.

lg-4k-oled-tvzdroj fotografie: TheVerge

lg-signature-oled-tv
zdroj fotografie: TheVerge 

Séria „W“ však nie je jedinou, ktorej výrobca doprial vylepšenie. Toho sa dočkali všetky línie LG OLED televízorov pre rok 2017. V líniách B7, C7, E7, G7 ale nie sú dostupné také radikálne zmeny ako pri inovatívnej sérii W7. Ich hlavnou novinkou je vyšší jas, ktorý televízor dokáže dodať v potrebných situáciách a všetky línie podporujú aj HDR videá spolu s HDR10 a nechýba ani Dolby Vision. Vo všetkých tohtoročných modeloch budeš môcť nájsť aj operačný systém WebOS vo verzii 3.5. LG myslelo aj na pestrosť obsahu a „spriahlo“ sa so spoločnosťami Netflix, Amazon a Vudu, prostredníctvom ktorých chce rozšíriť a zväčšiť ponuku 4K a HDR obsahu.

lg-signature-soundbar-2zdroj fotografie: The Verge

TIP: CES 2017: Z monitora od spoločnosti Dell nebudete môcť strhnúť zrak! Novinka prináša 8K rozlíšenie za cenu 5000 dolárov

Za povšimnutie rozhodne stojí aj spomínaný soundbar, ktorý je novinkou samou o sebe. Vo výbave poskytuje funkciu Dolby Atmos, ktorá pri počúvaní vytvára 3D zvuk, ktorý sa šíri zo všetkých strán. Nepoteší zrejme len svojou veľkosťou, no v iných ohľadoch patrí medzi špičku, čo dokazujú aj kruhové reproduktory, ktoré sa automaticky vysunú zo svojho „úkrytu“ a po ukončení činnosti sa vrátia nasspäť. Cena novinky W-série zatiaľ nie je známa, no za tenký dizajn v spojení so všetkými inováciami siahne budúci zákazník poriadne hlboko do vrecka.

lg-signature-oled-tv-w_13-1024x631zdroj fotografie: BGR

Nielen technológiami, ale aj cenovkou, ktorú nový produkt prinesie, môže LG predbehnúť konkurenciu. Ak sa však rozhodneš pre súrodenca z nižšej línie, ktorý síce nemá ultra-tenký dizajn a všetky inovácie, ale zato ponúkne rovnako kvalitný obraz, môžeš na cene rozhodne ušetriť. K dispozícií budú dve veľkostné verzie. Menšia z nich s uhlopriečkou 65″ príde na pulty predajní už v marci a pre nedočkavcov sú spustené predobjednávky. Väčší model so 77″ uhlopriečkou sa dostane na trh o nejaký čas neskôr.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP