banner-redmi-4a
Na tohtoročnej výstave spotrebnej elektroniky sa zúčastnilo mnoho výrobcov, ktorí tvrdo pracovali na svojich produktoch. Medzi nimi rozhodne vynikol aj Dell, ktorý predstavil monitor s fantastickými špecifikáciami, ale aj vysokou cenovkou, za ktorú by ste si mohli pokojne kúpiť staršie auto. 

Dell už nechcel viac čakať a svoju pýchu v podobe nového monitora predstavil na tohtoročnej výstave CES 2017. Táto 32″ veľká novinka vyniká mnohými skvelými vlastnosťami, ktoré ju robia výnimočnou. Už na prvý pohľad zaujme svojím vysokým 8K rozlíšením s počtom pixelov 7680 x 4320, čo je ekvivalent štyroch 4K displejov alebo 16-tich FullHD panelov. Hustota pixelov novinky je 280 ppi a dokáže zobraziť viac ako 900 miliónov farieb.

Dell UltraSharp 32 UltraHD 8k Monitor UP3218Kzdroj fotografie: The Next Web

Pokrytie farebného gamutu AdobeRGB a sRGB dosahuje 100 %. To všetko je zabalené v konštrukcii vyrobenej z hliníka, ktorá má malé okraje zo všetkých štyroch strán displeja. Jediným vyrovnaným konkurentom pre monitor od Dell-u je prototyp 27″ monitora Sharp s 8K rozlíšením, ktorý bol predstavený ešte v októbri minulého roka, no v dohľadnej dobe sa zrejme do predaja nedostane.

dell-up3218kzdroj fotografie: The Next Web

TIP: Dell premenil jeden z najlepších Windows notebookov na hybrid. Privítaj Dell XPS 13 2-in-1!

Nový monitor Dell UP3218K obsahuje všetky vlastnosti hodné profesionála, medzi ktoré patrí aj úprava osi otáčania, jeho výšky a naklonenia, ktoré sklopí monitor až o 179°. Na túto novinku si budú robiť zálusk najmä profesionálni fotografovia, grafici či dizajnéri a pravdou je, že nebude dostupná pre každého.

dell-up3218k-monitor-720x720zdroj fotografie: Digital Trends 

Cenovka tohto 8K monitora sa šplhá do astronomických výšin a budúci majiteľ si za tento kúsok zaplatí viac ako 4700 €! Myslieť tiež treba na to, že takto vybavený monitor si bude vyžadovať aj poriadne výkonnú grafickú kartu. Dell pri jeho výrobe na ničom nešetril a novinku pripravil pre sériovú výrobu. Prvé kusy by na pulty predajní mali doraziť už 23. marca.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP