September je za nami, rozhodli sme sa preto pozrieť, aký obsah slovenských predplatiteľov Netflixu počas uplynulého mesiaca oslovil najviac. Seriálové prvenstvo z minulého mesiaca podľa Flixpatrol potvrdila televízna adaptácia komiksu Umbrella Academy, z filmov Slovákov zaujímal predovšetkým znepokojivý dokument o sociálnych sieťach a romantické komédie.

Najsledovanejším filmom v slovenských domácnostiach bola na Netflixe dokumentárna snímka The Social Dilemma. Tá prostredníctvom odborníkov, ktorí sa v mnohých prípadoch priamo podieľali na ich vývoji, odhaľuje temnú stránku používania sociálnych sietí a poukazuje na ne ako vážnu spoločenskú hrozbu.

Predplatiteľov Netflixu zaujala aj romantická komédia Love, Guaranteed, v ktorej odhodlaná advokátka žaluje zoznamku za to, že jej klientovi aj napriek garanciám nedokázala nájsť skutočnú lásku. Začína sa teda zhromažďovanie dôkazov, ako to už býva, medzi právničkou a jej klientom preskočí iskra a láska je na svete.

Netflix

Tretie miesto v sledovanosti patrí československej dráme obľúbeného režiséra Jana Hřebejka s názvom Učiteľka. Hlavnú rolu vo filme stvárnila slovenská herečka Zuzana Mauréry, ktorá si ako triedna učiteľka postupne podmaňuje mysle detí a začína svoje dominantné postavenie zneužívať. To si postupne všimne aj trojica rodín, ktorá nie je ochotná na psychologickú hru pristúpiť.

Rebríček 10 najsledovanejších filmov na slovenskom Netflixe (september 2020)
 1. The Social Dilemma
 2. Love, Guaranteed
 3. Učiteľka
 4. The Babysitter: Killer Queen
 5. The Devil All the Time
 6. 365 Days
 7. Rambo: Last Blood
 8. Po čom muži túžia
 9. Enola Holmes
 10. #Alive

V oblasti seriálov boli slovenskí diváci najviac zvedaví na druhú sériu Umbrella Academy, ktorá po stránkach kvality nesklamala a opäť príjemne zabavila. Dysfunkčná rodinka superhrdinov sa tentokrát nepriateľom postavila v Amerike 70-tych rokov a pokúsila sa zabrániť Kennedyho vražde.

Slovenskí diváci boli zvedaví aj na Hillary Swank, ktorá sa v rodinnej sci-fi dráme Away vydáva na misiu na Mars, pričom doma zanecháva manžela a dospievajúcu dcéru. Seriál aj napriek priemerným hodnoteniam divákov očividne zaujal, len pred pár dňami svet obletela (zatiaľ neoficiálna) správa, že Netflix odklepol aj druhú sériu.

TMDB

Piata séria obľúbeného seriálu Lucifer podľa očakávaní zažila úspešnú premiéru a bavila divákov po celom svete. Ľahká detektívka s charizmatickým Tomom Ellisom sa tentokrát zamerala na Luciferovho brata Michaela, ktorý na Zemi prebral Luciferove miesto a ničí vzťahy, ktoré si jeho dvojča stihlo vybudovať.

Rebríček 10 najsledovanejších filmov na slovenskom Netflixe (september 2020)
 1.  The Umbrella Academy
 2. Away
 3. Lucifer
 4. Money Heist
 5. Ratched
 6. Jurassic World: Camp Cretaceous
 7. Baby
 8. Get Organized with The Home Edit
 9. Cobra Kai
 10. #Alive

Nové filmy a seriály na Netflix pribudnú aj počas najbližších týždňov, tu je kompletný zoznam prichádzajúcich noviniek.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom