Univerzum Harry Pottera to posledné roky nemá zrovna na ružiach ustlané. Autorka franšízy J. K. Rowlingová sa dostala pod paľbu kritiky za svoje poznámky na adresu transsexuálov a séria spin-off filmov Fantastické zvery si musela čo-to vytrpieť za kontroverzie okolo hereckých hviezd Johnny Deppa a Ezru Millera.

Zdá sa, že pokojný spánok nebudú mať ani autori dlho očakávanej hry Hogwarts Legacy, najnovšieho dielu z čarodejníckeho sveta, ktorý podľa britského Daily Mail čelí kritike za údajný antisemitizmus.

Hogwarts Legacy je RPG hra s otvoreným svetom, kde si hráč bude môcť vytvoriť vlastného čarodejníckeho študenta, ktorý dokáže ovládať starodávnu formu mágie. Počas deja budú hráči zasvätení do prebiehajúcej vojny medzi čarodejníkmi a škriatkami zo skupiny „Goblin Rebellion“, ktorí sa búria proti zákazu vlastniť čarovné prútiky.

Playstation

Práve boj s „utláčanou rasou“, bojujúcou proti vlastnému otroctvu má byť tŕňom v oku niektorých hráčov, ktorí sa rozhodli hru pre údajný antisemitizmus bojkotovať.

Téma antisemitizmu v súvislosti so škriatkami, ktorí sú vo svete Harryho Pottera znázornení ako chladní a chamtiví bankári riadiaci podzemné banky v magickej spoločnosti, nie je žiadnou novinkou.

Už začiatkom roka sa tejto téme venoval aj portál Forbes, ktorý poukázal na vyobrazenie škriatkov s prehnanými črtami tváre, údajne pripomínajúcich antisemitskú karikatúru Židov.

Playstation

Podobný názor majú aj mnohí používatelia na známych komunitných fórach ako Reddit a vyzývajú ďalších hráčov, aby si hru v predpredaji v žiadnom prípade nekupovali.

Jej príchod je naplánovaný na 10. februára 2023 a už teraz je prakticky jasné, že môže rátať s výraznou mierou „bombing review“ od nahnevaných užívateľov. Aj v takomto prípade však platí staré známe „aj zlá reklama je reklama“.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP