Rovnako ako v prvom štvrťroku tohto roka, aj teraz sa najpredávanejším smartfónom na svete stal iPhone 7. 

Po prvom štvrťroku sme ti priniesli prehľad najpredávanejších smartfónov za Q1/2017. Rebríčku vtedy dominoval Apple s modelmi iPhone 7 a 7 Plus. Ani po troch mesiacoch sa však nenašlo zariadenie, ktoré by ho zosadilo z trónu. Dokonca ani Samsung Galaxy S8.

Prekvapivé umiestnenie pre Samsung

Prvé dve miesta ostali nezmenené a naďalej im kraľujú iPhone 7 a 7 Plus. Prekvapivé je tretie miesto, kde sa nachádza Samsung. Nie však Galaxy S8-čka, ale model Galaxy Grand Prime Plus. Smartfón nižšej triedy, s 5″ displejom a rozlíšením displeja 940 x 540. Môže za to hlavne nízka cenovka a rozšírenosť v rozvojových krajinách. Štvrté miesto patrí dvojročnému iPhonu 6S a až za ním sa nachádza Samsung Galaxy S8 na piatom, respektíve S8+ na šiestom mieste. Je pozoruhodné, ako dobre sa iPhone 6S stále predáva.

Ako však môžeš vidieť z tabuľky, aj napriek tomu, že Galaxy S8 nie je najpredávanejším zariadením, Samsungu to nemusí vôbec vadiť, pretože naďalej ostáva výrobcom, ktorý predal najviac smartfónov. Navyše zaznamenal medziročný nárast o 3 %. Prekvapilo hlavne Vivo, ktoré predalo viac zariadení ako Xiaomi a oproti minulému roku si polepšilo až o 45 %. Celkovo sa tak predalo 350,9 milióna smartfónov, čo je o skoro 3 milióny menej ako v prvom kvartály.

Čo bude ďalej?

V ďalšom období môžeme očakávať, že predaje pôjdu hore vďaka začiatku predaja nových noviniek Apple a Galaxy Note 8. Skvelé obdobie majú aj čínski výrobcovia. Až 22 rôznych značiek predalo viac ako 1 milión zariadení. Medziročne toto číslo stále stúpa a niet sa čomu diviť. Vlastníš smartfón od niektorého z popredných výrobcov, alebo preferuješ niektorého z čínskych?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom