Prvý kvartál 2017 je za nami a ako sme už zvyknutí, agentúry moniturujúce trh nám opäť prinášajú prehľad najpredávanejších smartfónov za určité obdobie. Výsledky ťa možno poriadne prekvapia.

Ako každý štvrťrok, tak aj tento tu máme zoznam najpredávanejších smartfónov v období medzi mesiacmi január a marec. Ako môžeš vidieť, celkovo sa predalo až 353,3 miliónov smartfónov, čo je o 6,1 % viac ako v rovnakom období minulého roka. Zoznam zahŕňa najnovšie modely od Apple, dve zariadenia od Samsungu a prekvapivo aj čínskeho výrobcu Oppo. Pomyselnú korunu získal Apple so svojím iPhonom 7, ktorého celkový podiel z predaných smartfónov bol až 6,1 %. Toto číslo predstavuje približne 21,5 miliónov smartfónov.


zdroj fotografie: Weibo

Nasleduje ho väčší súrodenec iPhone 7 Plus so 17,4 miliónmi predaných kusov. Prekvapivé je ale tretie miesto, ktoré si uchmatlo Oppo s modelom R9S. Tomu sa podarilo predať až 8,9 miliónov kusov, a to sa ani nepredáva v USA či Európe. Svoju popularitu má hlavne v domovskej Číne a v Indii. Päticu uzatvára Samsung s minuloročnými smartfónmi nižšej strednej triedy –  s Galaxy J3 (2016) a J5 (2016).

najpredávanejšie smartfónyzdroj fotografie: Strategy Analytics

Zaujímavejší ale bude určite druhý kvartál, kde bude zahrnutý aj predaj Galaxy S8 a S8+, o ktoré je skutočne enormný záujem. Určite nebude pre ne problémom sa dostať do TOP 5-ky, no či sa mu podarí predbehnúť Apple, to je zatiaľ veľmi otázne. Vlastníš aj ty jeden zo smartfónov, ktoré si mohol vidieť v zozname vyššie?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom