Prvý kvartál 2017 je za nami a ako sme už zvyknutí, agentúry moniturujúce trh nám opäť prinášajú prehľad najpredávanejších smartfónov za určité obdobie. Výsledky ťa možno poriadne prekvapia.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ako každý štvrťrok, tak aj tento tu máme zoznam najpredávanejších smartfónov v období medzi mesiacmi január a marec. Ako môžeš vidieť, celkovo sa predalo až 353,3 miliónov smartfónov, čo je o 6,1 % viac ako v rovnakom období minulého roka. Zoznam zahŕňa najnovšie modely od Apple, dve zariadenia od Samsungu a prekvapivo aj čínskeho výrobcu Oppo. Pomyselnú korunu získal Apple so svojím iPhonom 7, ktorého celkový podiel z predaných smartfónov bol až 6,1 %. Toto číslo predstavuje približne 21,5 miliónov smartfónov.


zdroj fotografie: Weibo

Nasleduje ho väčší súrodenec iPhone 7 Plus so 17,4 miliónmi predaných kusov. Prekvapivé je ale tretie miesto, ktoré si uchmatlo Oppo s modelom R9S. Tomu sa podarilo predať až 8,9 miliónov kusov, a to sa ani nepredáva v USA či Európe. Svoju popularitu má hlavne v domovskej Číne a v Indii. Päticu uzatvára Samsung s minuloročnými smartfónmi nižšej strednej triedy –  s Galaxy J3 (2016) a J5 (2016).

najpredávanejšie smartfónyzdroj fotografie: Strategy Analytics

Zaujímavejší ale bude určite druhý kvartál, kde bude zahrnutý aj predaj Galaxy S8 a S8+, o ktoré je skutočne enormný záujem. Určite nebude pre ne problémom sa dostať do TOP 5-ky, no či sa mu podarí predbehnúť Apple, to je zatiaľ veľmi otázne. Vlastníš aj ty jeden zo smartfónov, ktoré si mohol vidieť v zozname vyššie?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
60%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
40%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak