Fitnes náramky od Xiaomi sa vo svete preslávili najmä vďaka svojej nízkej cene a užitočným možnostiam, ktoré ho dostali na trón v tejto kategórii nositeľnej elektroniky. Dnes sme sa dočkali vylepšeného modelu, ktorý zvyšuje latku výbavy na ešte vyšší level. Xiaomi oficiálne predstavilo nový fitnes náramok Mi Band 6 s viacerými kľúčovými vylepšeniami. Nízku cenu si zachoval.

Vylepšení sa dočkala táto novinka v každom smere, od dizajnu, cez funkcie, až po samotné senzory, vďaka čomu prináša ešte lepšie možnosti ako jej predchodca. V prvom rade Xiaomi zapracovalo na vylepšení po dizajnovej stránke.

Ešte väčší displej a množstvo obľúbených funkcií

Na prvý pohľad sa to nemusí zdať, keďže sa aj táto novinka ponáša na predošlý model, no v skutočnosti sa spoločnosť rozhodla využiť v Mi Band 6 o 50 % väčší displej ako vo vlaňajšom modeli. Dominantou je tu teda 1,56″ AMOLED displej s rozlíšením 152 x 486 pixelov, ktorý sa tiahne po celej prednej strane tohto náramku.

Aj tento rok si výrobca pripravil množstvo nových ciferníkov. Používateľ si bude môcť Mi Band 6 prispôsobiť podľa svojich predstáv a vybrať si niektorých z vyše 130 špeciálnych dizajnov domovskej obrazovky. Okrem týchto aspektov Xiaomi vylepšilo aj monitorovanie aktivít, kde dokáže tohtoročná novinka zaznamenávať až 30 rôznych cvičení, z ktorých 6 rozozná automaticky.

Pri chôdzi, na bežeckom páse, bicyklovaní, veslovaní a na eliptickom trenažéri sa tak môže používateľ spoľahnúť na automatickú detekciu cvičenia. Popritom však Mi Band 6 prináša aj senzor pre meranie hladiny kyslíka v krvi, či senzor pre meranie tepu.

Náramok dokáže taktiež monitorovať spánok používateľa, kde mu pomôže zaznamenávať počas noci napríklad dýchanie a vyhodnotiť aj prípadné spánkové problémy. Už tradične tu potom nechýbajú dychové cvičenia, sledovanie úrovne stresu, upozornenia na nečinnosť a ďalšie funkcie známe z minulých generácií.

Výdržou batérie nesklame, poteší opäť aj cenou

Xiaomi vybavilo Mi Band 6 125 mAh batériou, ktorá má podľa slov výrobcu vydržať na jedno nabitie celé 2 týždne, pričom nabíjanie netrvá ani 2 hodiny. Na medzinárodný trh príde novinka podobne ako vlani bez podpory NFC platieb, dostáva však podporu pre Alexu od Amazonu.

Do predaja sa potom nový fitnes náramok dostane hneď v niekoľkých verziách s viacerými farebnými náramkami, ktoré budú dostupné v čiernej, oranžovej, žltej, olivovej, modrej a slonovinovej farbe. Cena za Xiaomi Mi Band 6 je rovnako lákavá ako v minulých rokoch. Výrobca si za najnovšiu generáciu na globálnom trhu vypýta len zhruba 30 €. Cena na slovenskom trhu sa však môže líšiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom