Ako už býva zvykom, mnoho používateľov sa teší na najnovšie aktualizácie, ktoré prinášajú rôzne opravy chýb či viaceré vylepšenia. Nie vždy však najnovšia aktualizácia môže byť len prínosom, nakoľko sú situácie, kedy narobí viac problémov, než úžitku. Podobný prípad momentálne zažívajú aj používatelia iPhonov.

Apple minulý týždeň sprístupnil najnovšiu aktualizáciu iOS s označením 12.1.1. Aktualizácia priniesla viacero užitočných funkcií, akými sú napríklad prepínanie medzi predným a zadným fotoaparátom pomocou jedného kliknutia v rámci FaceTime či podpora dvoch SIM s použitím modulu eSIM. Pre niektorých používateľov však aktualizácia priniesla aj vážny problém, kvôli ktorému nefunguje pripojenie prostredníctvom mobilných dát.

Prečítajte si tiež!
Apple Watch 4 vďaka EKG už zachránili prvý ľudský život

Vystačiť si musia len s WiFi

Po aktualizácii sa tak objavilo množstvo prípadov, v ktorých sa používatelia svojich iPhonov nedokázali úspešne pripojiť k poskytovateľovi. Dnes sú mobilné dáta neodmysliteľnou súčasťou takmer každého z nás a takýto problém vie niekedy narobiť poriadne nepríjemnosti. Problém sa vyskytol vo viacerých krajinách a taktiež aj vo viacerých situáciách.

V niektorých prípadoch pripojenie umožňuje využívať službu Safari, no nefunguje otváranie aplikácií. Ďalší používatelia sa sťažujú na obmedzenú možnosť využívania aplikácií ako Twitter, Amazon či WhatsApp. Úplne najhoršie obstáli tí, ktorým pripojenie cez mobilné dáta nefunguje vôbec. Jedinou možnosťou je zatiaľ využívanie WiFi pripojenia a čakať, kým Apple vydá aktualizáciu, ktorá odstráni tieto nepríjemnosti.

Podľa viacerých informácií bol spomínaný problém hlásený už v beta testovaní aktualizácie iOS 12.1.1. Ako je teda možné, že sa ocitol aj vo finálnej verzii? S vysvetlením zrejme už čoskoro príde samotný Apple, no pre tých, ktorí aktualizáciu ešte nestihli vykonať, radšej odporúčame chvíľu počkať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom