Poznámka redakcie: Nižšie uvedené problémy spojené s funkčnosťou Windows 10 sa môžu/nemusia prejavovať v závislosti od konfigurácie zariadení a jednotlivých verzií operačného systému.

Microsoft prednedávnom vydal nové opravné aktualizácie, ktoré mali vyriešiť viacero bezpečnostných problémov a vylepšiť aj bezpečnosť periférnych vstupných zariadení. Podľa hlásení viacerých používateľov však update spôsobuje na niektorých zariadeniach vážne problémy. Niektorí používatelia nemôžu nový update ani nainštalovať a ďalších zasa po inštalácii trápia problémy s modrou a dokonca aj zelenou obrazovkou smrti, informuje Windows Latest.

Aktuálne hlásia problémy s novými verziami aktualizácie KB4549951 a KB4566782 pre Windows 10 majitelia zariadení Lenovo ThinkPad, ktorí zaznamenali pády systému a modrú či zelenú obrazovku smrti práve po inštalácií najnovších balíkov od Microsoftu.

Problém má dočinenia s virtualizačným nástrojom Hyper-V. Modrá obrazovka smrti sa pritom objavuje po páde systému na oficiálnych verziách Windows 10, zatiaľ čo so zelenou obrazovkou smrti sa môžu stretávať najmä členovia programu Insider.

Nenechaj si ujsť
Microsoft pokazil ďalšie aktualizácie Windows 10. Nefungujú základné časti systému

Najnovšie aktualizácie spomalili počítače a spôsobujú BSoD

Po aktualizácií systému tak začalo dochádzať k jeho pádom, nefunguje Windows Hello a niektorí používatelia sa stretávajú aj s ďalším radom problémov, ktoré spôsobujú spomalenie systému a celkové zníženie výkonu zariadení, zdĺhavé načítavanie systému po zapnutí, pokles fps pri hraní, no taktiež v niektorých prípadoch prestali fungovať externé pevné disky.

Problémy sa týkajú aj samotného Prieskumníka, ktorý je výrazne pomalší, tvrdia poškodení používatelia na diskusnom fóre Reddit a na fóre Microsoftu.

Zobraziť celú galériu (0)
cookie_studio / Freepik (Úprava redakcie)

Niektoré zariadenia mali spomínané aktualizácie ovplyvniť natoľko, že sú pre používateľa kvôli spomaleniu a pádom systému či ďalším popísaným chybám nepoužiteľné. V prípade niektorých zariadení navyše došlo po aktualizácii systému k problémom, kvôli ktorým nefunguje zvuk pri reproduktoroch a ani pri slúchadlách, informuje TechRadar.

Najviac majú byť pritom zasiahnuté notebooky Lenovo ThinkPad. Opätovne zdôrazňujeme, že v našej redakcii sa vyššie popísané problémy neobjavili, chyby hlásia používatelia z rôznych kútov sveta na diskusných fórach. V prípade takýchto chýb a spomalenia systému je ideálnym riešením problémovú aktualizáciu odinštalovať a pozastaviť automatické aktualizácie pre Windows 10, pokým Microsoft tieto nedostatky nevyrieši.

Ako odinštalovať aktualizačný balík vo Windows 10:

  • Otvoriť Nastavenia
  • Prejsť do možnosti „Aktualizácia a zabezpečenie“
  • Zvoliť možnosť „Zobraziť históriu aktualizácií“
  • Kliknúť na „Odinštalovať aktualizácie“
  • Nájsť problémovú aktualizáciu podľa označenia a po kliknutí pravým tlačidlom myši zvoliť „Odinštalovať“
  • Následne je vhodné pozastaviť automatické aktualizácie, aby sa najnovšia chybná aktualizácia znova nenainštalovala

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom