banner-galaxy-a3-a5Už len niekoľko týždňov nás delí od predstavenia jedného z najočakávanejších smartfónov v histórii. Samsung do svojho top modelu vloží len to najlepšie a my tak budeme svedkami nového zariadenia, ktoré bude prekonávať doterajšie hranice vyspelosti. O S8-čke sa doteraz premlelo veľa klebiet, no posledné informácie prezrádzajú, akými špecifikáciami bude novinka skutočne vybavená.

Aj keď do oficiálneho predstavenia ostáva ešte dostatok času, najnovšie informácie od blízkeho zdroja Samsungu prezrádzajú takmer všetky podstatné vlastnosti. Pozri si výbavu, ktorou nás novinka pri predstavení má očariť a nejde len o ďalšie špekulácie či výmysly, ale o dôveryhodné správy, ktoré podporujú doteraz predpokladané informácie. Samotný smartfón bude vskutku špičkou vo svojej triede a konkurencia bude mať naozaj čo doháňať, aby tohto „dravca“ prekonala.

Displej

Podľa portálu The Guardian vydá Samsung svoj nový vlajkový model v dvoch verziách. Ich obrazovky budú mať uhlopriečky podobné minuloročnej generácii. Menšia S8-čka prinesie 5″ displej, zatiaľ čo väčší súrodenec s prívlastkom „Plus“ dostane zobrazovací panel s uhlopriečkou 6″. Je však možné, že sa výrobca rozhodne aj pre „trocha“ výraznejšiu kombináciu v podobe 5,7″ displeja pre menší Galaxy S8 a do väčšieho modelu vloží až 6,7″ obrazovku. Isté je však to, že obe verzie prinesú po okrajoch zahnutý displej s minimálnymi rámikmi.

samsung-galaxy-s8-concept-10zdroj fotografie: PhoneArena

Dizajn

Aj keď bude mať novinka podobný displej ako minuloročné high-endy, v skutočnosti má priniesť menšie rozmery. To chce výrobca dosiahnuť zúžením rámikov okolo displeja, čím bude obrazovka zároveň pokrývať väčšiu plochu prednej strany. Portál The Guardian ďalej tvrdí, že rámiky majú byť tak tenké, že na logo výrobcu neostane miesto a snímač odtlačkov prstov sa má presunúť na zadnú stranu, aj keď doterajšie správy hovorili o snímači, ktorý má byť vstavaný priamo v displeji.

samsung-galaxy-s8-concept-2
zdroj fotografie: PhoneArena

TIP: 17 kľúčových vlastností, ktorými môže reálne disponovať Samsung Galaxy S8

Fotoaparát

S novou vlajkovou loďou príde aj vylepšený fotoaparát, ktorý ešte väčšmi prekoná snímač v aktuálnej S7-čke. Fotoaparát Samsungu Galaxy S8 bude teda prepracovanejší a vyhotoví podstatne kvalitnejšie zábery. Snímky v lepšej kvalite zachytí smartfón aj v nočných podmienkach, pričom inovácií sa dočká aj rýchlosť fotoaparátu.

Koncepty smartfónu Galaxy S8

zdroj fotografie: PhoneArena

Skener dúhovky oka s možnosťou rozoznávania objektov vďaka umelej inteligencii Bixby

Určite si spomínaš na skener dúhovky oka, ktorým disponoval minuloročný phablet Note 7. Aj keď tento smartfón nedopadol najlepšie, jednou z jeho veľkých výhod bol práve skener dúhovky oka. Ten by si mal nájsť miesto aj v tohtoročnej novinke, kde ponúkne podobné funkcie. Skener má byť podľa posledných správ prepojený aj s novo vyvinutou umelou inteligenciou Bixby, ktorá bude schopná za pomoci fotoaparátu rozoznávať objekty a vyhľadávať o nich informácie na internete.

galaxy-note-7-oficialne-11zdroj fotografie: TheVerge

TIP: Šéf Samsungu oficiálne potvrdil príchod modelu Note 8. Bude bezpečnejší, lepší a oveľa inovatívnejší

3,5 mm audio jack

Mnohí fanúšikovia či potenciálni majitelia doteraz tŕpli pri pomyslení, že sa gigant vydá cestou Applu a odstráni zo svojej nadchádzajúcej pýchy tradičný 3,5 mm audio jack. Máme ale pozitívne správy, pretože podľa zdroju týchto informácií si nové S8-čky audio jack zachovajú a ty tak nebudeš nútený prejsť na bezdrôtové slúchadlá alebo si kupovať rôzne adaptéry.

iphone-7-plus-samsung-galaxy-s7-camera-1-of-1zdroj fotografie: Business Insider

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom