Spoločnosť Brabus je vo svete automobilov dobre známa svojimi úpravami, ktoré robia zo sériových áut výkonnejšie a lepšie vyzerajúce športiaky. Ako informoval InsideEVs, firma si teraz zobrala do parády luxusný elektromobil Mercedes EQS. Navýšenie výkonu ale nečakaj, pomocou aerodynamických úprav sa spoločnosti podarilo výrazne zvýšiť dojazd.

Mercedes EQS je už sám o sebe veľmi drahým elektromobilom, no po úpravách od firmy Brabus sa z neho stáva ešte drahší, no zároveň úplne unikátny kus. Tuningová spoločnosť sa rozhodla pre úpravu modelu EQS 450+, takže nejde o najvýkonnejší sériový model, ale o ten s najlepším dojazdom na jedno nabitie.

Brabus

Misia spoločnosti bola preto jasná, pomocou úprav aerodynamiky čo najviac zlepšiť dojazd na jedno nabitie. Už tak extrémne aerodynamický Mercedes EQS sa podarilo ešte o niečo málo zlepšiť. To prinieslo zaujímavé hodnoty.

Dojazd vyšší o viac ako 50 km

Mercedes EQS 450+ dosahuje dojazd na jedno nabitie podľa cyklu WLTP až 784 km. To je veľmi slušná hodnota na auto s hmotnosťou takmer 2,5 tony a výkonom 333 koní. Najväčší efekt na skvelý dojazd má po masívnej 107 kWh batérií aerodynamika. Koeficient odporu vzduchu sériového modelu dosahuje iba 0,20 Cd.

Brabus

Brabus pomocou niekoľkých úprav dokázal túto hodnotu vylepšiť. Firma znížila podvozok auta vpredu o 15 milimetrov, vzadu až o 20 milimetrov a pridala na mieru vyrobený aerodynamický bodykit, čím zlepšila aerodynamiku auta až o 7,2 %.

Ak sa ti to zdá málo, ďalšie čísla ťa možno presvedčia o opaku. Brabus totiž uvádza, že zlepšenie aerodynamiky sa priamo prejavuje aj na dojazde elektromobilu. Ten je údajne o 7 % lepší pri rýchlostiach od 100 km/h do 140 km/h, čiže pri cestovaní diaľničným tempom.

V praxi to znamená zlepšenie dojazdu až o takmer 55 km, ak vychádzame z údajov cyklu WLTP, a to rozhodne nie je zanedbateľná hodnota. Ako sme už ale uviedli vyššie, Mercedes EQS s úpravou Brabus nie je vôbec lacný.

Spoločnosť si za takto upravené auto pýta takmer 174 000 €. Okrem zníženého podvozku a bodykitu dostaneš aj úplne nové Brabus disky vyrobené z monobloku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP