Premiéra čistokrvnej zombie vyvražďovačky Army of the Dead je za rohom a ak sa jej ani ty nevieš dočkať, máš možnosť si z nej pozrieť prvých 15 minút. Môžeme sa tešiť na tradičnú akciu v štýle typickom pre režiséra Zacka Snydera, kde sa nikto nehrá na zbytočné reči.

Začiatok filmu ukazuje, že pôjde o brutálnu žánrovku s nezameniteľným rukopisom Snydera. Jednoduché vysvetlenie vzniku zombie apokalypsy je prepletané lahôdkovými zábermi na pád Las Vegas, čo vyzdvihuje atmosféricka hudba, dodávajúca snímke hravý a odľahčený tón.

V hlavnej úlohe sa predstaví Dave Bautista ako veliteľ jednotky zloženej z profesionálnych zlodejov a zločincov. Ich úloha je na prvý pohľad veľmi jednoduchá – dostať sa do kasína v Las Vegas a odniesť si domov stovky miliónov dolárov.

Na čom si film vychutnáš v skvelej kvalite?

Pozri si ho na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+.

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

V ceste im stojí nekonečný rad zombíkov. Nemŕtva masa je rýchla, inteligentná a vedená alfa jedincom, ktorý sa s ničím vo svojom dosahu nemaže. Navyše, aby sa nákaza nešírila ďalej, Las Vegas bolo od zvyšku sveta úplne odrezané, pričom okolo mesta boli vybudované nepriepustné zábrany, dočasne spomaľujúce nemŕtvu hordu.

Here’s your first look at Zack Snyder's ARMY OF THE DEAD ☠️ A heist movie. Set in Las Vegas. During a zombie…

Posted by Netflix on Friday, January 8, 2021

Práve zombie žáner priniesol Snyderovi v roku 2004 chválu zo všetkých strán, kedy mu film Úsvit mŕtvych otvoril dvere k zrealizovaniu projektov ako 300, Watchmen alebo Sucker Punch.

Zaujímavosťou je, že presne v tom období napísal aj Army of the Dead, ktorý mu teraz Netflix pomohol pretaviť na plnohodnotný film. A keďže Zack Snyder je človek, ktorý robí veci buď po svojom alebo vôbec, uvidíme už čoskoro zombie svet tak, ako si ho sám napísal a zrežíroval.

Netflix to s filmom myslí vážne. Univerzum rozšíri o ďalšie filmy

Budúcnosť pre túto značku vyzerá mimoriadne pozitívne. Počas odhalenia traileru Snyder odpovedal na otázky fanúšikov a naznačil, že by sa pokračovaniu rozhodne nebránil. Podľa serveru io9 dokonca už teraz vzniká spin-off s názvom Army of Thieves pod režisérom Matthiasom Schweighöferom, ktorý si v obidvoch filmoch zahrá postavu Dietera.

Práve ten bude jedným z kľúčových charakterov, keďže peniaze v Las Vegas sú uložené v trezore a zhodou okolností je Dieter expertom na ich vykrádanie. Netflix projektu jednoznačne verí ešte pred jeho oficiálnym uvedením na streamovaciu službu, čo môže byť z hľadiska kvality filmu veľmi dobré znamenie. Army of the Dead štartuje na Netflixe už tento piatok, 21. mája.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom