banner-redmi-4Svetovo uznávaný portál iFixit je dobre známy azda každému domácemu kutilovi, ktorý ovláda aspoň aké-také základy anglického jazyka. Kým väčšina svetových webov o smartfónoch sa zaoberá ich dizajnom, výkonom, výdržou batérie či kvalitou fotografií, páni z portálu iFixit sa na ne pozerajú z úplne odlišného hľadiska, a to z hľadiska zložitosti ich prípadnej opravy. 

Už o 8 dní si budeme užívať posledný deň v roku 2016. Koniec roka však ponúka dokonalý priestor na zhodnotenie toho, čo všetko sa počas týchto 365 dní prihodilo. Podobné zmýšľanie zavládlo aj v mysliach najznámejších domácich opravárov, ktorí sa rozhodli vyhlásiť najľahšie, no zároveň aj najťažšie opraviteľné smartfóny tohto roka. Víťazstvo si pripísala modulárna vlajková loď spoločnosti LG, LG G5, ktorá získala vďaka jedinečnému riešeniu svojej konštrukcie 8 bodov z celkových 10.

lg-g5(11)zdroj fotografie: AndroidAuthority

Paradoxne však tento neobyčajný prístroj nezožal vo svete veľký úspech, a to aj napriek tomu, že by ho dokázal svojpomocne opraviť snáď každý. Pravý opak však platí pri najťažšie opraviteľnom zariadení roka 2016, ktorým sa stal Samsung Galaxy S7, respektíve Samsung Galaxy S7 edge. Ten si od dátumu svojho predstavenia pripisoval jeden úspech za druhým, no jeho oprava je vskutku náročná. Vypovedajú o tom len 3 získané body, za ktoré sa Juhokórejskí konštruktéri rozhodne chváliť nemôžu.

iphone-7-plus-demontaz-ifixit

zdroj fotografie: iFixit

Podobne dopadol aj stiahnutý phablet Samsung Galaxy Note 7, ktorý však získal o jeden bod naviac. Za zmienku určite stojí aj dvojica Pixelov od Googlu, ktoré získali pomyselné druhé miesto so svojimi 7 získanými bodmi. Zariadenia od softvérového giganta sú nasledované novinkami od americkej spoločnosti Apple, ktoré získali menej bodov hlavne kvôli nutnosti použitia 4 rôznych skrutkovačov.

TIP: Tech News: Apple AirPods prakticky nebude možné opraviť a konštrukčne sú na katastrofálnej úrovni

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom