Najlacnejší nový elektromobil na našom trhu, týmto titulom sa môže pýšiť Dacia Spring. Novinka dnes zažil premiéru a dnešným dňom oficiálne vstupuje do predaja.

Spring nie je len najlacnejším aktuálne dostupným elektromobilom na našom trhu. Je to aj zrejme najlepšie technologicky vybavená Dacia súčasnosti. Automobilka však pred oficiálnym spustením predaja na Slovensku znova mierne navýšila cenovky.

Spring prichádza na Slovensko v dvoch rôznych konfiguráciách, lacnejšia verzia Comfort začína už na fantastických 16 700 € a za tieto peniaze zákazník dostane také vychytávky, ako LED svetlá, manuálnu klimatizáciu či centrálne zamykanie, ale aj elektricky ovládané predné a zadné okná.

Dacia

Vyššia verzia Comfort Plus začína na cenovke 18 300 € a k základnej verzii pridáva napríklad cúvaciu kameru, parkovacie senzory či 7″ farebnú obrazovku s navigáciou, ktorá podporuje káblové Apple CarPlay a Android Auto. Navyše, iba táto vyššia verzia dostáva štýlové oranžové detaily karosérie.

V základe je pohon oboch verzií rovnaký. Dojazd je podľa WLTP 230 km, no Dacia uvádza, že pri jazde výhradne v meste sa dá na jedno nabitie prejsť okolo 300 km. Nabíjanie 26,8 kWh batérie umožní využiť aj 30 kW nabíjací výkon, avšak iba za príplatok 400 € a iba pri verzii Comfort Plus. S wallboxom alebo DC nabíjacím káblom sa Spring nabije na 80 % kapacity za 50 minút.

Dacia

Základná nabíjačka poskytuje výkon len 6,6 kW a s jej využitím bude trvať nabíjací proces necelých 5 hodín. Spotreba energie je udávaná na úrovni 14 kWh/100 km, pričom maximálnu rýchlosť výrobca obmedzil len na 125 km/h a výkon elektromotora dosahuje 44 konských síl alebo 33 kW. Točivý moment dosahuje 125 Nm.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú