banner-nubia-z11Pri Androide zohráva kľúčovú rolu aj veľkosť operačnej pamäte RAM. 1, 2 a dokonca aj 3 GB sú, žiaľ, niekedy málo a používanie nie je úplne dokonalé (česť výnimkám). Čoraz viacej výrobcov teda prechádza na riešenia v podobe používania 6 GB modulov. 

Len pred niekoľkými týždňami sa do privilegovanej skupiny výrobcov so „6 gigabajtovými smartfónmi“ zaradilo známe UMi, ktoré pripravilo nemalé inovácie do nového modelu Plus E. Tento zástupca strednej triedy však nemá len veľkú RAM-ku, no dokáže očariť aj krásnym dizajnom, z ktorého priam srší luxus najvyššej úrovne. Poďme ale pekne po poradí. Kostru smartfónu teda tvorí kvalitné hliníkové šasi a povrch okupuje matná čierna farba. 5,5-palcový displej od Sharpu má FullHD rozlíšenie, technológiu IPS a 2.5D zahnutie po krajoch.

umi-plus-e-akcia-gearbest-5

Kúpiť UMi Plus E za 207 €

A teraz tá azda najdôležitejšia časť. Výkonová stránka prináša 8-jadrový MediaTek Helio P20, ktorý patrí medzi tohtoročné novinky v oblasti procesorov. Dopĺňa ho už spomínaná 6 GB RAM pamäť a v neposlednom rade aj 64 GB interné úložisko (podpora microSD kariet). Aby mal tento hardvér aj dostatočnú výdrž, dostupná je nadpriemerná 4000 mAh batéria s technológiou rýchleho nabíjania. Android 6.0 Marshmallow v čistej podobne sa stará o softvérovú stránku, čo značí, že o dostatočnú rýchlosť a optimalizáciu je perfektne postarané.

umi-plus-e-onyx-black-2

13 MPx hlavný fotoaparát na zadnej strane je vyrábaný Samsungom, má rýchle PDAF zaostrovanie a tiež podporu nahrávania 4K videí. Súrodenec na prednej strane dostal 5 MPx rozlíšenie pre kvalitné „selfíčka“. Nechýba ani DualSIM funkcionalita a nesporné kvality UMi Plus E len znásobuje plná podpora LTE frekvencií. Ak si tieto špecifikácie zrekapitulujeme, vychádza nám, že najnovší počin od tohto čínskeho výrobcu patrí medzi horúcich kandidátov top smartfónov strednej triedy, a to bude určite platiť aj v roku 2017.

umi-plus-e-akcia-gearbest-6

Vzhľadom na tieto prednosti si možno myslíte, že E-čko bude mať nastavenú relatívne vysokú cenu. Našťastie, opak je úplnou pravdou a za toto multitaskingové monštrum so 6 GB RAM zaplatíme len 207 €. Jedná sa teda o najlacnejší smartfón so 6 GB RAM na trhu! Pri prípadnom objednávaní treba brať do úvahy aj možné zastavenie na colnici, čo zvýši cenu o 41 €. Pozrite si však TIP redakcie k objednávaniu smartfónov z Gearbest.com.

umi-plus-e-akcia-gearbest-4

Oficiálny unboxing:

Poznámka redakcie: Články označené ako „Sponzorované“ a publikované autorom „Inzercia“ sú určené na propagáciu aktuálnych zliav a akcií na produkty predávané čínskymi e-shopmi. Za predaj nezodpovedáme, len informujeme o akcii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP