Už len menej ako týždeň nás delí od momentu, kedy uzrie svetlo sveta revolučný iPhone 8. Hoci sa mnohí predstavenia tohto očakávaného smartfónu vyslovene nevedia dočkať, iným zase spôsobuje vrásky na čele. Nie ani tak preto, že by iPhony nemali v obľube, ale skôr preto, akú sumu peňazí si zaň Apple vypýta.

Podľa prvotných odhadov sa má totiž tento smartfón vyrobený na počesť 10. výročia od vzniku prvého iPhonu predávať v najvyššej konfigurácii za viac ako 1000 €. Hoci sa teda očakávaná cena môže zdať privysoká, najdrahšiemu iPhonu v histórii nesiaha ani po päty.

Nanešťastie, možnosť platby obličkou chýba…

zdroj fotografie: eBay

Aby bolo jasno, najdrahší iPhone nebol najdrahším, aký kedy predávala spoločnosť Apple. Túto priečku si pre seba skutočne uchmatne iPhone 8. Rôzne po internete sa však celkom ľahko dajú nájsť aj omnoho drahšie smartfóny s logom nahryznutého jablka. Tým finančne najnáročnejším je úplne prvý telefón, aký Apple kedy vytvoril. Ten postupom času výrazne nabral na hodnote a eBay a iných obdobných stránkach sa predáva od 2500 po 42 000 €.

Luxus nadovšetko

zdroj fotografie: Goldgenie

Nenechaj si ujsť
Video: Zábery z dronu ukazujú, kde bude 12. septembra predstavený iPhone 8 a ďalšie modely

Okrem iného existuje spoločnosť, ktorá predáva iPhony v špeciálnych edíciách. Nechýbajú medzi nimi modely vyhotovené z pravého 24 karátového zlata, ale ani tie pokryté Swarovski kryštálmi či pravou krokodílou kožou. Ceny takýchto prémiových zariadení sa šplhajú aj k 2000 €. Pravdou však zostáva, že investícia do, či už úplne prvého iPhonu, alebo toho pokrytého pravým zlatom sa zrejme kvôli neustále rastúcej hodnote oplatí viac. V kažom prípade, prvý iPhone je skutočne veľkou raritou a dokazuje to aj jedinečnou cenou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom