Na Slovensko sa v týchto dňoch sťahujú zahraniční filmári, ktorí u nás plánujú nakrúcať akčnú sekvenciu tretej série špionážneho seriálu Jack Ryan od Amazonu.

Nakrúcať sa bude na diaľnici D3, konkrétne na úsekoch Svrčinovec, Poľana a Považský Chlmec a nakrúcanie spojené s údržbou celý úsek dočasne do 31. augusta, pričom samotná produkcia by mala zabrať 7 až 10 dní.

Portál Aktuality.sk teraz informuje, že okrem diaľnice sa časť filmovania u nás bude sústrediť aj v obci Skalité, pričom filmári vyzývajú miestnych zvedavcov, aby sa vyvarovali približovaniu k miestam nakrúcania.

Amazon Prime Video

Pri prácach sa totiž majú použiť aj vrtuľníky a ďalšia nebezpečná technika, ktorú po skončení natáčania štáb vystaví aj pre verejnosť. Použitá technika zároveň bude produkovať množstvo hluku, kvôli čomu dôjde aj k obmedzeniam pasúcich sa zvierat a dobytka.

Podľa starostky Svrčinovca, Renáty Majchrákovej, je zahraničný štáb pripravený poskytnúť obciam finančnú kompenzáciu, a to aj napriek tomu, že im táto povinnosť nevznikla.

„Odškodnia všetky tri obce rovnako. Samosprávy o to nežiadali, filmová produkcia nás požiadala o návrh čiastky na finančnú kompenzáciu. Je na ich zvážení a možnostiach, koľko to bude.“

Výška kompenzácie teda bude dohodnutá až dodatočne nakoľko samotní filmári ešte nevedia, aký dlhý čas nakrúcaním na Slovensku strávia.

Pripomeňme, že Amazon u nás v podobe Jacka Ryana plánuje preinvestovať milióny eur a nakrúcanie tento rok patrí k našim najväčším zahraničným filmovým investíciám. Predchádzajúcim projektom i špecifikám produkcie filmov na Slovensku sme sa venovali aj v rozhovore so Zuzanou Bielikovou zo Slovenskej filmovej agentúry.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú