Dnešným dňom sa Slovensko znova o čosi priblížilo k tomu byť modernou a technologicky vyspelou krajinou. Vďaka Európskej únii nám tu vyrastie až 25 nových nabíjacích staníc.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Presnejšie pôjde o 18 staníc s výkonom 50 kW a ďalších 7 s výkonom od 150 do 350 kW. Stanice budú multifunkčné a tvoj elektromobil by mali nabiť v naozaj krátkom čase. EÚ nám na výstavbu poskytla až 18,84 miliónov eur. Projekt by mal byť dokončený do roku 2020, pričom úvodné práce začnú už tento rok. Celú túto parádu ma na svedomí projekt NEXT-E.

zdroj fotografie: Tesla (ilustračná fotka)

Ďalšie stanice vo svete

Slovensko však nie je jedinou krajinou, v ktorej sa v blízkej budúcnosti začne masívna výstavba nabíjacích staníc. Projekt NEXT-E má za úlohu rozšíriť sieť staníc naprieč celou západnou Európou. Takýchto nabíjačiek má celkovo vyrásť až 222.

Nenechaj si ujsť
Obrovský krok Francúzska. Od roku 2040 zakáže predaje áut s benzínovými a dieselovými motormi

To by malo zabezpečiť bezproblémové nabíjanie auta takpovediac kdekoľvek. Nejdeme ešte úplne po vzore Francúzska, ktoré od roku 2040 úplne zakáže vozidlá so spaľovacími motormi, ale aj toto je veľký krok vpred. Teraz si už len stačí počkať na elektromobily s prijateľnými cenami pre slovenských zákazníkov.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
75%
Páči sa mi to
25%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Mário Šimovič
Som mladý chalan, predovšetkým sa venujem aplikovanej informatike a programovaniu, ale taktiež sa zaujímam o technické novinky zo sveta a hudbu. Takisto rád skúšam nové zariadenia a značky z čínskeho trhu.