Dnes na Slovensku odštartovala posledná z veľkých svetových streamovacích služieb. SkyShowtime ponúka tisícky hodín filmovej, seriálovej a dokumentárnej zábavy, predplatiteľov chce okrem atraktívneho obsahu nalákať predovšetkým mimoriadne atraktívnou cenou. V deň spustenia služba predstavila hneď dvojicu veľkých prekvapení.

Doživotná zľava z predplatného

Ako sme upozornili ešte na začiatku februára, SkyShowtime na Slovensku odštartoval s mimoriadne lákavou akciou. Služba všetkým novým zákazníkom sľubuje doživotnú 50 % zľavu z mesačnej ceny predplatného.

Bežná cena predplatného aktuálne predstavuje 5,99 €, pri využití akcie však môžu používatelia na Slovensku za SkyShowtime zaplatiť iba 2,99 € za mesiac. Akcia je časovo obmedzená a platí do 11. apríla 2023. Samozrejme, ak službu odhlásiš, ďalšie predplatné už budú bez zľavy.

Riaditeľ SkyShowtime Monty Sarhan hovorí, že nízka cena je jednou z kľúčových oblastí, v ktorej sa chce nová platforma odlíšiť od konkurencie a služba je odhodlaná ponúkať veľa kvalitného obsahu za nízky mesačný poplatok.

Aj pri klasickej cene predplatného 5,99 € SkyShowtime patrí k najlacnejším svetovým streamovacím službám u nás. Predplatné HBO Max napríklad predstavuje 6,99 €, pri Disney+ je to 7,99 €, no a štandardný balík Netflixu je dostupný za 9,99 € mesačne. Pri využití doživotnej 50 %  zľavy a cene 2,99 € na mesiac je SkyShowtime jasným tuzemským lídrom.

Príde na všetky hlavné zariadenia

SkyShowtime okrem lákavej vstupnej akcie prekvapuje aj predstavením aplikácie pre televízory Samsung. Pôvodne mala verzia pre televízory s operačným systémom Tizen chýbať, spoločnosť sa však s podporou poponáhľala a v deň spustenia je oficiálne dostupná aj zariadeniach Samsung s rokom výroby od z roku 2017 a neskôr a systémom Tizen 3 a novším.

Zoznam podporovaných zariadení SkyShowtime

Webové prehliadače:

 • Edge Chrome 80+
 • Chrome 75+
 • Firefox 88+
 • Safari 12+

Mobilné zariadenia:

 • Android 7.0 alebo vyšší
 • iOS 13 alebo vyšší

PC:

 • Chrome
 • MacOS
 • Windows PC

Smart televízory:

 • Apple TV HD (4. generácia) alebo vyššie
 • Android 6.0 alebo vyššie
 • LG webOS 3.5 alebo vyššie
 • Samsung TV (Tizen) 3.0 alebo vyššie

Streamovacie zariadenia

 • Chromecast 1. generácia alebo vyššie
Tisícky hodín obsahu, so slovenčinou to bude horšie

Služba svoj obsah opiera o tvorbu veľkých filmových a televíznych spoločností ako Universal Pictures,  Paramount, DreamWorks, Sky Studios či Showtime. Nová videotéka u nás pri štarte ponúka približne 700 titulov, z ktorých približne pätinu tvoria seriály. Zvyšok sú celovečerné filmy a dokumenty. Veľká časť obsahu je k dispozícii aj s českým dabingom.

Služba je hneď od spustenia lokalizovaná do slovenčiny. Slovenský dabing ponúka pri malej, prevažne detskej, časti obsahu a meniť to nechce ani v budúcnosti.

„Budeme sa držať štandardov na trhu. V Poľsku sú používatelia napríklad zvyknutí na rýchlodabing, a preto ho tu budeme robiť. V Česku a Maďarsku budeme robiť dabing, pretože sú tu na naň ľudia zvyknutí. V ďalších regiónoch používatelia očakávajú titulky, takže sa budeme sústrediť na ne“, hovorí Monty Sarhan. 

SkyShowtime v obsahu spolieha aj na veľké kinohity. Súčasťou obsahu sú aj veľké filmové série ako Rýchlo a zbesilo či Indiana Jones, ktoré sa tento rok dočkajú nových dielov. Kedy ich chce služba do ponuky zaradiť jej riaditeľ neupresňuje. Hovorí, že každý titul bude vyhodnocovaný individuálne, žiadne časové okno teda k dispozícii nie je.

Všetky odpovede na kľúčové otázky

Čo je SkyShowtime?

SkyShowtime je nová streamovacia služba, za ktorou stoja svetové mediálne spoločnosti ViacomCBS a Comcast. Nová videotéka ponúka obsah od produkčných a filmových spoločností Universal Pictures, Paramount Pictures, DreamWorks, Sky Studios, Paramount+, Showtime a Nickelodeon.

Ide o jedných z najväčších producentov filmového a televízneho obsahu, ktorý teraz bude dostupný pod novou streamovacou službou. Tá chce Slovákom ponúknuť tisícky hodín obsahu zo všetkých žánrov pre všetky vekové skupiny.

Služba u nás pri štarte ponúka približne 700 titulov, z ktorých približne pätinu tvoria seriály. Zvyšok sú celovečerné filmy a dokumenty. Veľká časť obsahu bude k dispozícii aj s českým, prípadne slovenským dabingom.

Aká je cena predplatného?

Cena predplatného predstavuje 5,99 € na mesiac. Služba je na Slovensku spustená aj s exkluzívnou uvádzacou zľavou, ktorá novým zákazníkom ponúkne doživotnú 50 % zľavu na predplatné.

Táto akcia je časovo obmedzená a platí iba do 11. apríla, podmienkou je nepretržité predplácanie služby každý mesiac. Pri využití uvádzacej zľavy s doživotnou 50 % zľavou mesačné predplatné predstavuje 2,99 €.

SkyShowtime

Je k dispozícii aj skúšobná verzia služby zadarmo?

Nie, služba neponúka možnosť bezplatného vyskúšania.

Je služba dostupná aj v slovenčine?

Nová služba k dispozícii aj v slovenčine. Nie všetok obsah, ktorý služba ponúka, však je však dostupný aj v našom jazyku.

Je obsah aj so slovenským a českým dabingom?

Veľká časť obsahu služby je k dispozícii s českým dabingom, slovenčina je dostupná len pri vybraných, prevažne detských tituloch. Cieľom služby je, aby každý titul bol k dispozícii aj s českým alebo slovenským dabingom, pri štarte českým alebo slovenským dabingom disponuje približne 80 % titulov.

Zaujímavosťou je, že služba si dabing vytvára sama a nekupuje ho od komerčných televízií. Pri vybraných tituloch sa preto objavia úplne nové verzie dabingu, a to aj pri starších filmoch, čo môže byť pre niektorých prekvapením.

Aký obsah SkyShowtime vlastne ponúka?

Služba pri štarte ponúka približne 550 filmov a 150 seriálov a sľubuje tisícky hodín kvalitnej televíznej zábavy. Obsah sa opiera predovšetkým o tituly z dielne Universal Pictures a Paramount Pictures, hollywoodskych gigantov s dlhoročnou tradíciou, ktoré sa každý rok starajú o jedny z najväčších hitov roka.

Spoločnosť ale vo veľkom investuje aj do vlastnej seriálovej tvorby a v posledných rokoch exkluzívne vysiela seriálové hity ako Halo, Yellowstone, Mayor of Kingstown, Mr. Robot, The Offer a ďalších.

Služba nedávno v dobrom prekvapila aj odkúpením 21 seriálov, ktoré minulý rok kvôli šetreniu zrušilo HBO Max. Aj týmto gestom SkyShowtime ukazuje, že chce konkurovať najsilnejším hráčom na trhu.

SkyShowtime/Unplash/úprava redakcie

Okrem seriálov SkyShowtime ponúka filmové série ako Krstný otec, Top Gun, Mission: Impossible, Mimoni, Jurský park, Indiana Jones a množstvo ďalších. Súčasťou obsahovej ponuky je aj množstvo dokumentov. Služba svoju ponuku približuje aj v tlačovej správe.

 • Zoznam filmov na SkyShowtime: Ambulance, Downton Abbey: A New Era, Jerry and Marge Go Large, Jurassic World Dominion, Ray Donovan: The Movie, Redeeming Love, The Bad Guys, The Hanging Sun, The Northman a Top Gun: Maverick.
 • Zoznam seriálov na SkyShowtime: 1883, 1923, A Friend Of the Family, All The Sins, American Gigolo, Funny Woman, Halo, Law & Order (séria 21), Let The Right One In, Mayor of Kingstown (séria 1 a 2), Pitch Perfect: Bumper In Berlin, Star Trek: Strange New Worlds, Souls, Super Pumped: The Battle For Uber, The Best Man: The Final Chapters, The Calling, The Fear Index, The First Lady, The Midwich Cuckoos, The Offer, The Rising, Tulsa King, Vampire Academy a Yellowstone.
 • Medzi veľkými filmovými a seriálovými novinkami, ktoré SkyShowtime uvedie v nadchádzajúcich mesiacoch, sú aj tieto najočakávanejšie tituly: A Town Called Malice, Belfast, Drift – Partners In Crime (séria 1A), Lioness, Nope, Minions: The Rise of Gru, Rabbit Hole, Smile, The Black Phone a The Great Game.

Je možné vybrať si verziu dabingu a titulkov?

Obsah služby je dostupný v originálnom znení a pokiaľ tituly podporujú aj viacero dabingových verzií, je možné medzi nimi prepínať.

Je možné upraviť vlastnosti titulkov? 

Áno, používatelia si môžu upraviť titulky podľa vlastných preferencií. Služba umožňuje upraviť veľkosť a štýl písma, pozadie titulkov, vlastnosti okna, v ktorom sa titulky zobrazujú alebo tieň písma.

Na akých zariadeniach je služba dostupná?

Zoznam podporovaných zariadení SkyShowtime

Webové prehliadače:

 • Edge Chrome 80+
 • Chrome 75+
 • Firefox 88+
 • Safari 12+

Mobilné zariadenia:

 • Android 7.0 alebo vyšší
 • iOS 13 alebo vyšší

PC:

 • Chrome
 • MacOS
 • Windows PC

Smart televízory:

 • Apple TV HD (4. generácia) alebo vyššie
 • Android 6.0 alebo vyššie
 • LG webOS 3.5 alebo vyššie
 • Samsung TV (Tizen) 3.0 alebo vyššie

Streamovacie zariadenia

 • Chromecast 1. generácia alebo vyššie

Je obsah k dispozícii aj v 4K a HDR rozlíšení?

Nie, služba pri štarte ponúka obsah maximálne vo FullHD, teda rozlíšení 1920×1080. Spoločnosť uvádza, že je v procese prípravy upscalovania obrazu do 4K, kedy takúto možnosť ponúkne však nie je známe. Pripraviť sa rovnako treba aj na to, že nie všetok obsah bude dostupný vo FullHD. Niektoré tituly sú k dispozícii ešte s nižším rozlíšením.

Sklamaním môže byť aj absencia podpory priestorového zvuku Dolby Atmos a Dolby Vision. Otázna je navyše aj podpora priestorového zvuku 5.1 Dolby Digital, ktorá nie je dostupná pri všetkých tituloch. Používatelia si tak pri sledovaní častokrát musia vystačiť s klasickým stereo zvukom. Kvalita obrazu a zvuku v prípade SkyShowtime je v porovnaní s konkurenciou jednou z najväčších slabín služby.

Aký internet na využitie SkyShowtime potrebujem?

Minimálna odporúčaná rýchlosť internetového pripojenia predstavuje 5.5 Mbps.

Môžem službu sledovať aj zo zahraničia?

Áno, sledovať je možné aj mimo Slovenska. Fungovanie služby je však obmedzené čisto na európske krajiny – mimo Európy služba nefunguje. SkyShowtime tiež upozorňuje, že ponuka sa v jednotlivých krajinách môže meniť a možnosť sledovať obsah mimo domovskej krajiny je časovo obmedzená. Službu je možné sledovať mimo domovskej krajiny maximálne 37 dní.

Je možné jeden účet zdieľať s viacerými používateľmi?

Áno, jeden účet podporuje súbežné sledovanie na 3 rôznych zariadeniach. Každý účet navyše podporuje vytvorenie 5 samostatných profilov, na ktorých sú zaznamenané preferencie jednotlivých používateľov. Pre každý profil je možné nastaviť rôzne stupne rodičovskej ochrany. Podporované sú aj detské profily.

Je možné obsah stiahnuť pre sledovanie offline?

Áno, služba umožňuje aj stiahnutie obsahu priamo do zariadenia pre neskoršie sledovanie. Sťahovanie je možné zadať priamo v aplikácii, nie je dostupné v aplikácii určenej pre televízory. Pre jeden účet je možné stiahnuť najviac 30 filmov a seriálových epizód, a to bez ohľadu na profil, cez ktorý používateľ obsah stiahne.

Stiahnutý obsah je v zariadení dostupný po dobu 30 dní, prípadne 48-hodín od začatia sledovania. Následne bude automaticky vymazaný s možnosťou stiahnuť si ho znova.

V čom je SkyShowtime rozdielny oproti Netflixu a ďalším?

S výnimkou Discovery+ je SkyShowtime poslednou svetovou streamovacou službou, ktorá ešte nie je dostupná na Slovensku. S tisíckami hodín obsahu, atraktívnych filmov a oceňovaných seriálov má nový hráč na našom trhu všetky predpoklady na to, aby dokázal plnohodnotne konkurovať Netflixu, HBO Max, Disney+ a ďalším.

Od zmienených služieb sa SkyShowtime odlíši predovšetkým obsahom. Spočiatku môžu byť niektoré tituly služby dostupné duplicitne aj na iných platformách kvôli už predaným vysielacím právam, časom si však služba bude všetok obsah zhromažďovať výhradne pod vlastnou strechou. Príchod novej služby tak ešte viac podčiarkne roztrieštenosť obsahu naprieč streamovacími platformami.

Tom Cruise
TMDB

SkyShowtime za sebou zhromažďuje silné hollywoodske štúdiá a ukazuje, že chce investovať aj do tvorby vlastného obsahu. Na atraktivite služby sa svojimi seriálmi výrazne podpisuje aj tvorca Taylor Sharidan, ktorý sa v zámorí pre službu postaral o obrovské hity ako Yellowstone, 1883 či Mayor of Kingstown.

V zámorí ide o obrovské hity, ktoré sledovanosťou tromfli aj velikánov ako Prstene moci či Rod draka. Otázne však je, ako tento obsah zaberie na lokálne publikum, ktorého preferencie sú v porovnaní s americkým divákom výrazne odlišné.

Veľký otáznik rovnako visí nad technickým stavom služby. Podľa ohlasov niektorých používateľov zo zahraničia má SkyShowtime po technickej stránke čo doháňať, sklamaním je absencia priestorového zvuku či 4K, ktoré sa už dnes stáva štandardom.

Služba na náš trh naopak prichádza s atraktívnou cenovkou, ktorú výrazne umocňuje doživotná zľava 50 % z ceny predplatného. Tá mesačnú cenovku zrazí na 2,99 €, čo je ponuka, ktorá sa fanúšikom televíznej zábavy môže odmietať iba veľmi ťažko.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP