Na novom renderi Nubia Z11 prekvapivo neobsahuje tradičné domovské tlačidlo

banner-redmi3proJednou z charakteristických čŕt smartfónov značky Nubia je kapacitné domovské tlačidlo v červenom prevedení. Tomuto dizajnu zostal verný aj model Nubia Z11 Mini, no v prípade ďalšieho zariadenia tejto línie, Nubie Z11, sa možno schyľuje k veľkému prekvapeniu.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Domovské tlačidlo bolo terčom nejednej kontroverzie, či dokonca súdnych sporov. Najprv to boli spory so spoločnosťou Meizu, z ktorých Nubia vzišla ako víťaz a dokázala ochrániť svoj dizajnový prvok pred kopírovaním. No a v posledných dňoch spoločnosť dokonca podnikla právne kroky proti spoločnosti 360, taktiež v súvislosti dizajnu, a to konkrétne v prípade nového modelu 360 N4. Znamená tento usilovný boj za ochranu svojho dizajnu, že sa Nubia bude držať svojho tradičného domovského tlačidla pri každom novom zariadení? Odpoveď však nie je taká jasná.

Nubia Z11 leaked render

Situáciu zamotáva aj nedávno uniknutý render modelu Nubia Z11, na ktorom sa spomínané tlačidlo neobjavuje. Obrázok, ale odhaľuje čierne farebné prevedenia, bezrámikový displej, senzor odtlačkov prstov nachádzajúci sa na prednej strane a vyzerá to tiež na nové užívateľské prostredie v podobe Nubia UI V4.0. Celkový dizajn smartfónu je naozaj lákavý, ale tak trochu povedomý. Áno, domáce tlačidlo až príliš pripomína dizajn smartfónov Meizu. Render vzbudzuje kontroverziu aj v súvislosti s nedávnymi obrázkami Z11 z agentúry TENAA, pretože odlišnosti v dizajne sú viac než zjavné. Na rozuzlenie celej situácie sa veľmi tešíme.

Zdroj: MyDrivers

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT a aj vďaka tomu je môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. Rád čítam, športujem a píšem. E-mail: [email protected]