Len pred pár dňami sme ťa informovali o takmer 60-tke filmoch a seriáloch, ktoré v najbližších dvoch týždňoch pribudnú do ponuky Netflixu. Aj keď medzi nimi vyčnieva viacero zaujímavých projektov, dva nové seriály by si určite nemal zmeškať. V rámci streamovacej služby odštartovali len v týchto dňoch.

Na Netflixe v rámci nového obsahu pribudla dvojica seriálových noviniek z pôvodnej produkcie spoločnosti. Konkrétne ide o sitcom z černošského prostredia s názvom #blackAF a ďalší prírastok do čoraz mohutnejšej knižnice dokumentárnych seriálov, The Innocence Files.

Už samotný názov prvej zmienenej série napovedá, že komediálna novinka sa nebude brať príliš vážne. #blackAF totiž v preklade značí Black as Fuck, v dobe prehnanej politickej korektnosti by tak mohlo ísť o vítané seriálové osvieženie. Hlavnú úlohu v seriáli si zahrá filmový producent Kenya Barris, ktorý už má na konte podobnú 6 sériovú záležitosť Black-ish.

Kenya Barris si v seriále zahrá bohatého producenta, ktorý si žije na vysokej nohe, stretáva sa s prominentnými osobnosťami a popritom sa snaží vyhovieť požiadavkám svojej početnej rodiny. Úsmev na tvári vyvolávajú už názvy jednotlivých epizód, ktoré bez výnimky dávajú všetko zlé za vinu otroctvu.

Druhým seriálom, ktorý by mohol stáť za tvoju pozornosť, je novinka The Innocence Files. Po obrovskom úspechu krimi-série Making a Murderer z roku 2015 Netflix do sveta vypustil niekoľko ďalších podobných projektov, medzi ktoré sa najnovšie zaradila aj zmienená novinka. Nová doku-séria predstaví jednotlivé kriminálne prípady, v ktorých boli neprávom odsúdení nevinní ľudia.

The Innocence Files poukazuje na nedokonalosť systému spravodlivosti v USA a predstaví šokujúce prípade vybraných jedincov, ktorí za mrežami strávili desiatky rokov, kým bola preukázaná ich nevina. Seriál pozostávajúci z deviatich epizód bude rozdelený na tri časti – prvá sa zameria na zneužitie dôkazov, druhá na svedecké výpovede a tretia na trestné stíhanie obžalovaných.

Znepokojivým námetom pre dokumentárnu sériu pre Netflix boli príbehy trojice mladých ľudí Frankyho Carrilla, Kennedyho Brewera a Chestera Hollmana, ktorých polícia zo dňa na deň obvinila zo spáchania brutálnych trestných činov a bez šance na obhajobu ich zavrela do väzenia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom