Na internete sa objavilo kuriózne video z chorvátskej čerpacej stanice Otočac, kde sa nachádza aj šestica nabíjacích stojanov Tesla Supercharger. V hlavnej úlohe je zástup elektromobilov Tesla, ktoré čakajú v dlhom rade a nabíjanie. Situácia okamžite vyvolala vlnu diskusií a kritiky na elektromobilitu, no podľa miestnych ide o výnimočnú situáciu.

Video natočila na TikTok jedna z vodičiek Tesly, ktorá na danej stanici takisto nabíjala. Dlhý rad elektromobilov čakajúcich na nabíjanie rozhodne hrá do karát všetkým odporcom elektromobility, no takáto situácia sa podľa vyjadrení majiteľa čerpacej stanice stala vôbec poprvýkrát, uvádza chorvátsky portál RTL.

Tesláci neradi nabíjajú mimo Supercharger

Chorvátsko je populárnou dovolenkovou destináciou a je pravda, že z tohto hľadiska je v krajine pomerne málo staníc Supercharger, na čo sa údajne sťažovali aj rakúski majitelia Tesiel.

@asapboci Tesla in Kroatien – ein Traum! #k1schlechtentrends #querindenosten #tesla #teslamodely #kroatien ♬ Oh No – Kreepa

Na druhú stranu, „Tesláci“ zrejme veľmi neradi nabíjajú na iných staniciach, na Superchargeroch je pre nich nabíjanie najvýhodnejšie. Ak sa ale dostali do situácie, že na nabíjanie museli čakať desiatky minút, v takomto prípade určite mohli využiť nabíjačky iného poskytovateľa, ktorých je v Chorvátsku dostatok.

V týchto dňoch sme navštívili obľúbenú dovolenkovú destináciu Slovákov na elektromobile a počas našej cesty sme prakticky nemali problémy s nabíjaním spojene s tým, že by boli nabíjačky obsadené a že by sme tak museli na nabíjanie čakať v rade.

Jedno je ale isté, táto situácia bola iba nešťastnou zhodou náhod, ktorú spôsobil momentálny nával turistov. Po väčšinu dňa totiž býva nabíjacia stanica úplne prázdna.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP