Seriál Černobyľ z minulého roka patrí medzi najlepšie hodnotené seriály nielen na streamovacej platforme HBO GO, ale patrí aj medzi najlepšie seriály všetkých čias.

Okrem HBO za ním stoji aj britská televízia Sky, ktoré spolu s nezávislým štúdiom Sister Pictures priniesla v roku 2019 jeden z najlepšie poňatých reálnych príbehov na televízne obrazovky. Práve štúdio Sister Pictures získalo práva na ďalší životný príbeh, píše portál Deadline.

Produkčná spoločnosť Sister Pictures vyhrala prestížne práva k exkluzívnemu podcastu Heleny Merriman, Tunnel 29. Niekoľkodielny podcast má na svojom konte viac ako 5 miliónov stiahnutí, a tak je budovanie tunela späť do najstriktnejšej krajiny 70. rokov minulého storočia v zahraničí určite horúcou témou.

Úspešný podcast Tunnel 29 v podaní excelentnej rádiovej novinárky BBC, Heleny Merriman, sa sústredí na kopanie tunela skupinkou študentov v období, keď Nemecko bolo ešte rozdelené Berlínskym múrom. Ústrednou postavou celej akcie bol dvadsaťdvaročný Joachim Rudolph, za ktorým len niekoľko týždňov pred postavením múra prišli dvaja talianski študenti s prosbou o pomoc.

YouTube

Aj keď sa mu jednej noci podarilo utiecť na západnú stranu Berlína, Joachimovi stále v hlave vŕtala myšlienka pomoci dvom Talianom, ktorí od neho požadovali výkop tunela z diktátorskej strany na západnú stranu. To, ako kopanie prebiehalo a ako následne celá akcia študentov dopadla, dopodrobna preberá Helana v podcaste Tunnel 29 na rádiu BBC.

Nenechaj si ujsť
Fanúšikovká prerábka prvého Half-Life z roku 1998 ide do finále. Vieme, kedy vyjde oficiálna verzia

Televízne práva na príbeh Tunnel 29 doteraz držalo BBC, ktoré však podľa informácií portálu Deadline uzatvorilo so Sister Pictures dohodu. Je teda dosť možné, že už o niekoľko mesiacov sa na HBO dočkáme ďalšieho realisticky podaného seriálu podľa skutočných udalostí ako tomu bolo minulý rok s Černobyľom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom