Miluješ cestovanie po svete, no trápi ťa jazyková bariéra a dorozumievaš sa rukami nohami? Čoskoro tomu bude koniec, a to vďaka novým slúchadlám Mymanu Click. Tie zvládajú v reálnom čase prekladať až 37 jazykov vrátane francúžštiny, španielčiny či japončiny. 

Po nasadení slúchadiel sa spárujú so smartfónom prostredníctvom Bluetooth. Ich najvýraznejším prínosom je automatické rozpoznávanie a prekladanie až 37 jazykov. Po zaznamenaní komunikácie dokážu používateľovi poskytnúť takmer okamžitý preklad. Celú prácu odvádza čip, ktorý je energeticky nenáročný a pre svoje fungovanie navyše nepotrebuje ani pripojenie k internetu. Vďaka nízkej spotrebe energie sú tieto slúchadlá schopné vydržať na jedno nabitie až skvelých 6 hodín.


zdroj fotografie: Mymanu

Nenechaj si ujsť
Android O prinesie oveľa kvalitnejší zvuk z bezdrôtových slúchadiel! Na svedomí ho bude mať Sony

„Sme neuveriteľne hrdí na to, že sme jedinou spoločnosťou na svete, ktorej sa podarilo demonštrovať funkciu rozpoznávania reči v slúchadlách. V úplných začiatkoch projektu sme mali sen, ktorým bolo zbúrať jazykové bariéry. Teraz sme na úspešnej ceste si tento cieľ splniť.“ – Danny Manu, CEO spoločnosti Mymanu.

Mymanuzdroj fotografie: Mymanu

Slúchadlá Mymanu Click tvorí ľahká a odolná konštrukcia. Dokonca sú ešte o trocha menšie ako bezdrôtové slúchadlá Apple AirPods. Ich balenie bude obsahovať 3 rôzne veľkosti štupľov a spoločnosť nezabudla ani na cestovné púzdro, ktoré zároveň slúži aj ako bezdrôtová nabíjačka. Vo svojej finálnej podobe by taktiež mali slúchadlá poskytovať dotykové ovládanie. Okrem prekladania reči v reálnom čase však Mymanu Click zvládajú ešte omnoho viac.

zdroj fotografie: Mymanu

Nenechaj si ujsť
Predstavujeme čínske značky: Výrobca audio techniky QCY

Budúci majiteľ si tak s ich pomocou bude môcť vychutnať skladby zo Spotify alebo Apple Music. Okrem toho budú upozorňovať aj na prichádzajúce správy, hovory či iné notifikácie a chýbať nebude ani prístup k digitálnym asistentom ako Siri či Google Asistent. Tieto malé slúchadlá tak v sebe skrývajú obrovský potenciál, ktorý by už čoskoro mohol oficiálne vyjsť na svetlo sveta. Donedávna spoločnosť ešte komunikovala s Google a Spotify o svojej perspektívnej budúcnosti.

zdroj fotografie: Mymanu

Výsledky rokovaní sa ale na verejnosť nedostali, no podľa všetkého sa mala masová produkcia spustiť ešte v marci. Konkurenciou pre túto novinku môžu byť slúchadlá Pilot, avšak tie majú zvládať prekladanie reči v reálnom čase iba v štyroch jazykoch. Pokiaľ sa tvrdenia spoločnosti naplnia, slúchadlá Mymanu čaká parádna budúcnosť a už čoskoro tak budeme môcť cestovať do akejkoľvek krajiny bez vreckového slovníka alebo prekladača. Mymanu CLICK budú dostupné dokonca aj na Slovensku, no ich cena ani dostupnosť zatiaľ známa nie je. Na oficiálnej stránke sa predávajú za 155 libier, čo je v prepočte asi 180 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom