Google má mnoho partnerov, ktorí mu pomáhajú s pridávaním alebo vylepšovaním funkcií operačného systému Android. Zatiaľ nepredstavený Android O prinesie jedno nenápadné, no o to užitočnejšie vylepšenie.

Pred pár dňami sme ťa v súhrnnom článku o Androide O informovali, že príde s vylepšenou kvalitou zvuku bezdrôtových slúchadiel. Samotný Google už tieto informácie potvrdil a na vývoji kvalitnejšieho zvuku sa bude podieľať japonská spoločnosť Sony. Google tvrdí, že Sony prispelo viac ako 30 vylepšeniami a 250 opravami chýb. Veľký podiel na lepšom zvuku bude mať hlavne implementácia technológie LDAC.

Sony MDR-1000X môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

android o

Súčasná technológia, ktorú používa väčšina smartfónov, dokáže zvuk prenášať cez Bluetooth rýchlosťou iba 328Kbps, čo menej ako kvalita CD. LDAC dokáže prenášať rýchlosťou až 990Kbps, teda takmer trojnásobne rýchlejšie ako súčasné SBC. Pre lepšiu predstavu o tejto technológii si pozri porovnanie nižšie.

android o

zdroj fotografie: PhoneArena

nenechaj si ujsť
Google nečakane predstavil novú verziu Androidu! Čo nové ponúkne?

Pre Android to síce bude novinka, no niektoré slúchadlá a smartfóny novú technológiu už nejaký čas používajú. Ide najmä o drahšie slúchadlá od Sony a Xperia smartfóny. V prípade, že by sa LDAC predsa len dostalo do nového Androidu, kvalitnejší zvuk by si mohli vychutnať nielen používatelia Xperií, ale všetci s nainštalovaným Androidom O. Avšak má to jeden háčik. Aby si používatelia mohli vychutnať naozaj kvalitný zvuk, budú musieť „vysoliť“ niekoľko stoviek eur za slúchadlá, pretože Sony je zatiaľ jediný výrobca, ktorý ponúka slúchadlá s podporou LDAC.

Slúchadlá Sony MDR-1000x s podporou LDAC

zdroj fotografie: Sony

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom