Čína je skutočne rozmanitou krajinou, ktorej potenciál z roka na rok rastie. Taktiež je domovom mnohých výrobcov elektroniky, no častokrát o nich zákazníci nevedia príliš veľa informácií. Z toho dôvodu sme sa rozhodli priblížiť tieto menej známe spoločnosti, ktorých produkty sa však dostávajú k zákazníkom po celom svete. V dnešnom článku sa budeme venovať spoločnosti QCY.

Drivivá väčšina všetkých zariadení je vyrobená priamo v ďalekej Číne, kde si na ne svoje logo umiestňujú aj výrobcovia, o ktorých si doteraz zrejme nepočul. Z veľkého množstva nie príliš známych výrobcov z Číny ti budeme v budúcnosti prinášať bližšie informácie a predstavíme ti aj niekoľko kúskov z portfólia každého z nich. Náš prvý takýto článok venujeme milovníkom hudby, ktorí si potrpia na kvalitné slúchadlá či prenosné reproduktory. Možno si už počul o výrobcoch slúchadiel ako napríklad Pioneer, Sony či Creative, no pokiaľ sa ti do povedomia nedostala spoločnosť QCY, nenechaj si ujsť nasledujúce riadky.

zdroj fotografie: Aliexpress

Táto veľká spoločnosť síce nie je vo svete príliš známou, no ver, že s produkciou kvalitných slúchadiel má dostatočné skúsenosti. Za 13 rokov svojho pôsobenia sa QCY stalo najväčším výrobcom slúchadiel v domovskej Číne. Zároveň si táto spoločnosť dokázala získať mnohých celosvetovo známych partnerov ako Samsung, Motorola alebo Xiaomi. Niet divu, že sa produkty spoločnosti QCY predávajú aj v oficiálnom čínskom e-shope Xiaomi. V budúcnosti plánuje QCY svoje slúchadlá ešte viac vylepšovať a čoskoro v nich tak zrejme nájdeme aj rôzne inteligentné funkcie. Pre lepšiu predstavu, aké typy produktov táto spoločnosť ponúka, ti prinášame výber niekoľkých najzaujímavejších z nich.

QCY Q29

Cena: 57 €

Spomínaš si na bezdrôtové slúchadlá od spoločnosti Samsung v štýlovom prevedení? Podobný kúsok má vo svojej ponuke aj QCY. Slúchadlá Q29 dokážu zaujať kvalitným spracovaním a vďaka nim pokojne môžeš zabudnúť na akékoľvek káble. Jediné, čo ich so smartfónom spája je technológia Bluetooth 4.1. Špeciálny čip zabezpečuje kvalitu skladieb v Mono, ale aj Stereo režime, vďaka čomu si ich vychutnajú aj nároční používatelia.

QCY slúchadlá
zdroj fotografie: QCY

Kúpiť slúchadlá QCY Q29 za 57 €

Výrobca ich zabalil do šikovnej krabičky, ktorá ale ukrýva viac, ako sa na prvý pohľad zdá. Pomocou originálneho balenia slúchadiel ich totiž môžeš priamo nabíjať. Výdrž na jedno nabitie sa vďaka 45 mAh batérii pohybuje na úrovni až 12 hodín. Váha každého slúchadla je len 5,3 gramu a v ušiach ich takmer ani nepocítiš.


zdroj fotografie: Aliexpress

Vo výbave im nechýba redukcia okolitého hluku a ovládať ich môžeš prostredníctvom dvoch tlačidiel. Každé slúchadlo obsahuje jedno ovládacie tlačidlo. Samozrejmosťou je kompatiblita s takmer každým zariadením, ktoré obsahuje technológiu Bluetooth. V balení nájdeš aj microUSB kábel a tri páry „štupľov“ v rôznych veľkostiach. QCY Q29 môžeš mať už za 57 €.

QCY QY19

Cena: 27 €

Ďalšími z veľkého množstva slúchadiel QCY je odolný model Q19. Ten je vďaka certifikácii IPx4 vhodný aj pre športovcov. Slúchadlá sú so smartfónom prepojené pomocou technológie Bluetooth 4.1 a dokopy ich spája jediný kábel. Na ňom nájdeš aj tlačidlá na ovládanie hlasitosti, napájania a konektor pre nabíjanie. Slabú energiu batérie zobrazí indikačná LED dióda.

QCY slúchadlázdroj fotografie: Aliexpress

Kúpiť slúchadlá QCY Q19 za 27 €

Konštrukcia modelu Q19 je vyrobená špeciálnym CNC procesom, pričom výrobca využil hliník pre kvalitné prevedenie. Vďaka ergonomickému dizajnu a hmotnosti len 12,7 g ti ľahko padnú do uší. QCY v týchto slúchadlách použilo aj špeciálny čip CSR8645 pre reprodukciu zvuku, ktorý si tvoje ušné bubienky zamilujú.

QCY slúchadlázdroj fotografie: Aliexpress

Vo výbave slúchadiel QCY Q19 nechýba ani redukcia okolitého zvuku s mikrofónom. Nie je to len výbava, ale aj cena, ktorou ťa tieto Bluetooth slúchadlá očaria. Získať ich môžeš už za skvelých 27 €.

Reproduktor QCY QQ800

Cena: 16 €

Pre tých, ktorí radi počúvajú hudbu aj počas práce alebo len tak počas oddychu, má spoločnosť QCY v ponuke niekoľko Bluetooth reproduktorov. Model QQ800 je vyváženou kombináciou kvalitného zvuku, konštrukčného spracovania a skvelej ceny. S veľkou 900 mAh batériou dokáže prehrávať skladby až 10 hodín. Na ovládanie tohto repráčika slúži šikovné koliesko, ktoré obsahuje hneď niekoľko funkcií.


zdroj fotografie: Aliexpress

Kúpiť reproduktor QCY QQ800 za 16 €

Jedinečné spracovanie a konštrukcia umožňuje kvalitnú reprodukciu zvuku pod uhlom 68° aj vďaka neodymiovým magnetom. Na výber máš aj možnosť prehrávania skladieb priamo z pamäťovej karty alebo si hudbu pustíš zo svojho smartfónu prostredníctvom technológie Bluetooth. Tá dokáže prenášať signál až do vzdialenosti 10 m.

zdroj fotografie: Aliexpress

Vysoká kvalita spracovania hliníkovej konštrukcie a široká ponuka farebných verzií robia z reproduktora QCY QQ800 ideálneho spoločníka. Tvoj môže byť za fantastických 16 € a pripojiť ho môžeš k akémukoľvek zariadeniu, ktoré má vo výbave technológiu Bluetooth.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom