Výdrž batérií je jednou z najdiskutovanejších tém vo výbave smartfónov. Kapacita a optimalizácia zariadení nám málokedy poskytnú možnosť plného vyťaženia našich telefónov po dlhšiu dobu než dva dni. Novinka z MWC 2018 to ale zvládne.

Neuveriteľný kúsok predstavila spoločnosť Energizer. Konkrétne ide o model Energizer Power Max P16K Pro, ktorý napríklad súčasné vlajkové modely Galaxy S9 či Sony Xperia XZ2, poráža v kritériu kapacity batérie o závratných 13 000 mAh. Smartfón P16K Pro tak prichádza s masívnym 16 000 mAh akumulátorom. Táto hodnota by podľa výrobcu mala vystačiť na 5 dní poriadnej prevádzky.

Telefón okrem toho po ponúka 6-palcový displej s pomerom strán 18:9 a rozlíšením FulllHD. Okrem toho ponúkne aj 6 GB RAM a 128 GB vnútorná pamäť. Procesor zariadenia je Helio P23, a to znamená, že smartfón sa jednoznačne bude snažiť presadiť aj výkonnostnými kvalitami. Operačným systémom bude tiež najnovší Android Oreo 8.

Vo vrecku bude cítiť

Samozrejme, kapacita batérie je vykúpená v inom smere. Smartfón P16K Pro dosahuje veľkú hrúbku, ktorej presná hodnota zatiaľ známa nie je, no reportéri portálu Mashable hovoria o dvojnásobnej veľkosti oproti iPhone 8. Hmotnosť zariadenia má dosiahnuť 300 gramov. Nie je ani známe koľko sa takéto monštrum bude nabíjať a musíme si počkať na reálne skúsenosti so zapnutým zariadením.

Nenechaj si ujsť
Sony šokuje. Prezrádza informácie o príchode prevratných vlastností do smartfónov

Čo sa týka ešte fotoaparátov. Ten zadný bude duálny s 13 a 16 MPx senzorom, pričom selfie kamera poskytne 13 MPx. Aj tieto hodnoty skutočne dokazujú, že môže ísť o veľmi zaujímavý smartfón. Rozhodujúcim faktorom budú používateľské hodnotenia aj cena. Mal by si o takýto kúsok záujem?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom