Miliardár a excentrický vizionár Elon Musk opäť mení pohľad na bitcoin a avizuje, že jedna z jeho najznámejších spoločností, Tesla, s najväčšou pravdepodobnosťou opäť začne prijímať bitcoin ako oficiálne platidlo, informuje Guardian.

Musk sa v optimistickom duchu vyjadril na stredajšej konferencii B Word, kde objasnil, že momentálne pozornosť sústredí na to, koľko percent energie pri ťažbe bitcoinu pochádza z obnoviteľných zdrojov.

NEPREHLIADNI
Ani prepad nepokazil optimistom úsmev. Dátum, kedy bitcoin ovládne globálne financie, sa blíži

Podľa jeho slov by sa táto hodnota pravdepodobne mala pohybovať na úrovni 50 % a zaznamenáva pozitívny trend k postupnému zvyšovaniu energie z obnoviteľných zdrojov. „Ak sa tento trend skutočne potvrdí, Tesla  s najväčšou pravdepodobnosťou bude pokračovať v prijímaní platieb v bitcoine,“ upresnil Musk.

Na vyjadrenia technologického nadšenca okamžite zareagoval aj trh s kryptomenami a cena bitcoinu zaznamenala prudký nárast o 8 %. Do zelených čísel sa súbežne pohli aj ďalšie známe kryptomeny na čele s Etherom.

Zmena rétoriky

Paradoxom pritom je, že to bol práve Elon Musk s Teslou, ktorý hodnotu bitcoinu len pred nedávnom výrazne oslabil. Stalo sa tak v polovici mája, kedy sa miliardárovi nepozdával dopad kryptomeny na životné prostredie, výsledkom čoho Tesla prestala prijímať platby v bitcoine.

Musk vtedy svoj krok odôvodňoval zvýšenými obavami investorov a environmentalistov v súvislosti so „špinavou“ energiou použitou pri ťažbe bitcoinu, ktorá nebola v súlade s politikou firmy produkujúcej elektromobily.

Žeby sa za dva mesiace situácia s obnoviteľnými zdrojmi v krypto svete dramaticky zmenila? Pravdepodobne nie. Musk je však známy tým, že situáciu na krypto trhoch veľmi rád mení nejasnými vyjadreniami na sociálnych sieťach, čo nakoniec v minulosti sám otvorene priznal.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom