V článku sa nachádzajú aj materiály TASR.

Tesla a Elon Musk sa aktuálne nachádzajú v problémoch, aké si ešte pred pár mesiacmi snáď nikto nevedel ani predstaviť. Hoci Elon Musk je pre mnohých kontroverzná osobnosť, ktorá dokáže šokovať ľudí svojimi názormi, rozhodnutiami a aj samotným správaním, azda nikto nespochybňuje jeho ambicióznosť a nekompromisný prístup k podnikaniu.

Táto kontroverzná persóna urobila v minulosti niekoľko ťahov, ktoré vyvolali vo svete poriadny rozruch. Výnimkou nie je ani nový poriadne nepopulárny a drastický krok, o ktorom sme ťa informovali aj prostredníctvom samostatného článku.

Masívne prepúšťanie v Tesle

Presnejšie došlo k masívnemu prepúšťaniu v oddelení pre nabíjanie elektrických vozidiel, ktoré nasledovalo po stretnutí Elona Muska a šéfky divízie Supercharger, Rebeccy Tinucci.

Tinucci pred samotným prepustením na žiadosť Muska vykonávala reštrukturalizáciu oddelenia, kedy prepustila 15% až 20% zamestnancov. Keďže Musk od Tinucci požadoval ešte drastickejšie kroky, ktoré šéfka divízie odmietla vykonať so slovami, že ďalšie prepúšťanie by narušilo „základné fungovanie oddelenia“, bola s celým tímom prepustená.

Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú