banner-note-7
Ešte pri prvom zvolávaní Samsung Galaxy Note 7 na výmenu si výrobca myslel, že problém je v dodávateľovi batérií. Aj to je dôvodom, prečo phablety z druhej, „bezpečnej“ várky prichádzali s batériami od iného dodávateľa.

Problém sa nakoniec ani po výmene za bezpečné kusy nevyriešil a Samsung musel okamžite úplne zastaviť výrobu a predaj. Ľudia, ktorí už tento smartfón vlastnia, majú teraz možnosť ho vrátiť a získať späť svoje peniaze. Pre výrobcu je to obrovská strata a bude sa o nej hovoriť ešte niekoľko rokov. Najväčší výrobca smartfónov na svete sa teraz musí zaoberať aj otázkou, čo vlastne spôsobilo tieto výbuchy, ak nie chybné batérie. Zatiaľ nepadlo oficiálne vyjadrenie a môžeme sa tak spoliehať iba na rôzne špekulácie.

Samsung Galaxy Note 7 N930F môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Another-Samsung-Galaxy-Note-7-battery-catches-fire (1)

Poškodenie od explózie

TIP: Samsung začal rozposielať špeciálne balenie na vrátenie smartfónu.

Jednou z nich je aj nasledovná. Povráva sa, že chyba nastala u technikov zo Samsungu, ktorí spravili vylepšenie na SoC (integrovanom obvode) pre urýchlenie nabíjania. A to až tak, že batéria takéto rýchle nabíjanie nemohla zvládnuť. Je to však len možná teória a čo napokon bolo za výbuchmi „nout sedmičiek“ sa možno nikdy nedozvieme. Tak či onak, podobnú chybu si už gigant nemôže dovoliť a budúca vlajková loď Galaxy S8 bude musieť byť bezchybná po všetkých stránkach.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP