Teraz čítate
Dôvodom explózií Galaxy Note 7 môže byť až príliš rýchle nabíjanie batérie

banner-note-7
Ešte pri prvom zvolávaní Samsung Galaxy Note 7 na výmenu si výrobca myslel, že problém je v dodávateľovi batérií. Aj to je dôvodom, prečo phablety z druhej, „bezpečnej“ várky prichádzali s batériami od iného dodávateľa.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Problém sa nakoniec ani po výmene za bezpečné kusy nevyriešil a Samsung musel okamžite úplne zastaviť výrobu a predaj. Ľudia, ktorí už tento smartfón vlastnia, majú teraz možnosť ho vrátiť a získať späť svoje peniaze. Pre výrobcu je to obrovská strata a bude sa o nej hovoriť ešte niekoľko rokov. Najväčší výrobca smartfónov na svete sa teraz musí zaoberať aj otázkou, čo vlastne spôsobilo tieto výbuchy, ak nie chybné batérie. Zatiaľ nepadlo oficiálne vyjadrenie a môžeme sa tak spoliehať iba na rôzne špekulácie.

Samsung Galaxy Note 7 N930F môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Another-Samsung-Galaxy-Note-7-battery-catches-fire (1)

Poškodenie od explózie

TIP: Samsung začal rozposielať špeciálne balenie na vrátenie smartfónu.

Jednou z nich je aj nasledovná. Povráva sa, že chyba nastala u technikov zo Samsungu, ktorí spravili vylepšenie na SoC (integrovanom obvode) pre urýchlenie nabíjania. A to až tak, že batéria takéto rýchle nabíjanie nemohla zvládnuť. Je to však len možná teória a čo napokon bolo za výbuchmi „nout sedmičiek“ sa možno nikdy nedozvieme. Tak či onak, podobnú chybu si už gigant nemôže dovoliť a budúca vlajková loď Galaxy S8 bude musieť byť bezchybná po všetkých stránkach.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
14%
Páči sa mi to
14%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
14%
Neznášam to
57%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
 • marek7610

  Ked som to napisal na inom nemenovanom webe tak mi iny citatelia nadavali . Mam S6 edge plus a teplota stupne pri nabijaní. Neviem na kolko ale mobil je horuci. Nabijam od vtedy nabijackou od firmy Aukey Oualcomm Charge 2.0 a mam odvtedy pokoj. Original nabijacku nepouzivam. Hlavne koli teplote telefonu.

 • Misso

  Myslím, že v tom to nebude, ved samsung ako prvé čo urobil tak vydal update kde obmedzil rýchlosť nabíjania note7.

  • Duri

   nemenili rychlost ale kapacitu na 60%. Cudne ale je ze sa tvaria ze nevedie v com je problem, lebo to nevedia zreprodukovat. Ak by to bolo rychlo nabijanie prisli by na to hned pri prvych testoch